IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg

Британците празнуват триумфа на Булдога

Браво, Камерън! С ветото си на срещата на върха британският премиер направи, каквото се очакваше от него и отдалечи още малко страната си от ЕС

10:09 | 10.12.11 г. 46
Автор - снимка
Създател
<p>
	С ветото си Камерън спечели одобрението на сънародниците си. <em>Снимка: Ройтерс</em></p>

С ветото си Камерън спечели одобрението на сънародниците си. Снимка: Ройтерс

Дейвид Камерън може съвсем заслужено да се чувства като герой, ако питате повечето от привържениците на консервативната му партия. И мнозинството негови сънародници, разбира се. „Добра работа, Дейв!“, „Отлично!“ и „Сега да излезем и от Европа!“, пишат читатели под статиите за ветото на премиера им в Брюксел, което може да направи невъзможен предложения от Франция и Германия спасителен план за еврото, пише в свой коментар за германското издание на Financial Times Корнелия Фукс. 

През последните няколко дни премиерът бе принуден да чуе много неща: В британската Камара на общините собствените му депутати поискаха той да излезе като истински булдог на срещата в Брюксел и най-накрая да престане да участва в играта на Германия и Франция. По време на изслушванията в парламента се повдигнаха много гласове при въпроса дали Камерън има необходимото постоянство. В него се криеше обвинението, че Камерън няма смелостта на прамайката на британските антиевропейци - Маргарет Тачър, която на исканията от Брюксел отговори с тройно „Не".

Камерън в най-добрата традиция на Тачър

Булевардният вестник "The Sun", както често прави, изпадна в политически въпроси за Европа и Германия и исторически сравнения. „Камерън е по-скоро Чембърлейн, или Чърчил?“ пита заглавие на вестника и намеква за мюнхенскот споразумение от 1938 г.

Тогава Невил Чембърлейн вярваше, че след като е водил преговори с нацистка Германия, е успял да осигури мира, след като предоставя на германците възможността да анексират Судетската област. Година по-късно германските войски бяха в Полша. Уинстън Чърчил бе министър-председателят, който след това пренесе Великобритания през войната с кръв, пот и сълзи.

Внимание! Идват немците

Британското вето е триумф за британците. Не на последно място, защото на спасителния план на еврото винаги се е гледало като на план за нападение над Лондонското Сити. От чиста злоба французите направиха данъка върху финансовите сделки страна на разменната монета, казват коментатори.

The Times отпечата карикатура с закръглена Меркел, която с гигантска кърпа застила огромен шезлонг, докато цяла Европа изпада в сянка. Посланието е ясно: Германците идват.

„Новият договор е за поглъщане от страна на германците и французите", пише Фрейзър Нелсън, консервативен хардлайнер и главен редактор на скептично настроеното към ЕС списание The Spectator. Камерън просто нямаше право на друго решение.

Изолирани и малко информирани

Последна актуализация: 22:28 | 13.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

5
rate up comment 11 rate down comment 7
Danny666
преди 12 години
" Доста егоистично - британците оставиха Европа да се оправя..."Тихо СТИГА КУМУНИЗЪМ Бе мили ! ХОРАТА по света избират политици дето им БРАНЯТ ИНТЕРЕСИТЕ, а не разни ИНТЕРНАЦИОНАЛИСТИ !!!!!!!Тия НОМЕРА с това да не бъдем егоисти ни докараха след 45 години до ПРОСЕШКА ТОЯГА ! Щото то не бяха ПОМОЩИ за БРАТСКИ НАРОДИ то не беха помощи за *** по Африка и скакалци по Азия.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
4
rate up comment 6 rate down comment 7
STRAHO
преди 12 години
Британската позиция не е за подценяване! За разлика от България , там зад правителствата е стоял и стои СЕРИОЗЕН мозъчен тръст! .... и се гледа в перспектива доста години напред.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
3
rate up comment 9 rate down comment 11
Danny666
преди 12 години
Ха ха ха абе вие сериозно ли го мислите това дето го пишете ?Напротив Англия зае позиция която и Бг трябваше да поткрепи но мижитурки като наще НИКОГа няма да могат да заемат.Според тебе дали ПЛАЩАНЕТО НА ТРИЛИОНИ дългове с цената на МИЗЕРИЯ И ЛИШЕНИЕ за СЛЕДВАЩИТЕ 10-15 години е ПЕЧЕЛИВША ПОЗИЦИЯ ???Я да те попитам ЗАЩО не се постави на референдум СЪГЛАСНИ ли са БГ пенсионерите с по 150 евро пенсия да ПЛАЩАТ част от дълговете на Гръцките и Италянските дето взимат по 1500 ???Бъди сигурен НИКОГА ТОВА НЯМА ДА СТАНЕ ха ха ха защото плебса в Европа е НАТИКАН в КОШАРАТА на ЕССР ха ха ха .... и чака СВЕТЛОТО БЪДЕЩЕ !
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
2
rate up comment 12 rate down comment 2
tiggo
преди 12 години
Аз също мисля, че в дългосрочен план тази позиция е губеща, дори и за момента да носи някаква "свобода". Доста егоистично - британците оставиха Европа да се оправя, да предприеме трудните решения сега сама, но съм сигурен, че след време, когато по един или друг начин интеграцията в Европа, а и в света набере скорост, ще се опитат да се възползват, но на готово - без да са участвали и платили цената на тази интеграция - с една дума - ***... но пък какво ли да очакваш от тях
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
1
rate up comment 9 rate down comment 3
FNM
преди 12 години
Дългосрочно губеща позиция в един глобален и вероятно триполюсен свят...
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
Финанси виж още