IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg

95% искат Крим да влезе в Русия, Западът определи референдума като фарс

Държавите от Г-7 готвят санкции, тъй като не признават легитимността на допитването до народа

07:37 | 17.03.14 г. 69
Автор - снимка
Създател
Автор - снимка
Редактор
95% искат Крим да влезе в Русия, Западът определи референдума като фарс

Американският президент е поискал още Путин да подкрепи разполагане на международни наблюдатели, за да съдействат за предотвратяване на насилие в Украйна, която се готви за избори през пролетта, посочва АП.

Великобритания пък нарече фарс вчерашния референдум в Крим за присъединяване към Русия и отказа да признае резултата от него, предаде Франс прес.

Говорител на премиера Дейвид Камерън каза, че Великобритания няма да признае нито референдума в Крим, нито неговия резултат. "Призоваваме Русия да започне диалог с Украйна и да уреди кризата в рамките на международните закони", добави говорителят.

Канадският премиер Стивън Харпър също посочи, че референдумът в Крим е нелигитимен. "Така нареченият референдум в неделя се състоя в Крим, окупиран незаконно от военни сили. Неговите резултати не отразяват нищо друго освен руския военен контрол", каза Харпър.

"Този референдум е нелегитимен и няма никаква правна стойност. Канада не признава неговите резултати", посочи канадският премиер в декларация.

Канада работи със страните Г-7 и с други съюзнически държави, за да съгласува допълнителни санкции срещу отговорните лица, гласи декларацията. Стивън Харпър, който ще посети Украйна в събота, смята, че безотговорните и едностранни мерки на Владимир Путин ще допринесат единствено за засилване на икономическата и политическата изолация на Русия от международната общност.

Японското правителство  пък призовава Русия да не анексира Крим, заяви главният секретар на правителството, цитиран от АФП. Нашата страна не одобрява резултата от референдума и призовава Русия да зачита международното право, както и суверенитета и териториалната цялост на Украйна, добави той.

Япония ще сътрудничи с останалите страни от Г-7 и проучва възможността да наложи икономически санкции срещу Русия, подобно на западните държави, пише икономическият всекидневник "Никей".

Официалната позиция на ЕС ще бъде обявена днес, когато съветът на ЕС по външни работи ще заседава в Брюксел. Очаква се министрите на външните работи да се обединят около позиция, свързана с референдума за отделянето на Крим от Украйна и приобщаването му към Руската федерация. Те ще приемат и решение, свързано с очакваното подписване на споразумението за асоцииране между ЕС и Киев в политическата му част.

Съветът на ЕС ще обсъди следващите стъпки по отношение на налагането на санкции срещу Русия, включително в областта на замразяването на имущество и налагане на визови ограничения срещу конкретни руски граждани.

Повече по темата вижте във видеото на Bulgaria On Air!

 

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 11:40 | 14.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

7
rate up comment 3 rate down comment 2
Сините камъни
преди 10 години
http://bg.wikipedia.org/wiki/Файл:1860-russian-america.jpgНа тази карта, какво пише?
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
6
rate up comment 13 rate down comment 10
Stone_Kold
преди 10 години
Нападнете и унищожете запада......той е само 1 илюзия е това.....
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
5
rate up comment 24 rate down comment 11
robert
преди 10 години
Все по трудно, ще става да се обеснява защо не е легитимен този референдум.Русия доста се промени последните години.Кризата в Европа и тя си казва думата.Санкции срещу Русия, ще рефлектират и върху европейския избирател и директно ще му бръкнат в празния вече джоб.САЩ се дискредитираха здраво с подслушването.Скоро от Сирия в Европа се връщат останалите живи талибани с европейски паспорт, жадни за гяурска кръв.За България да не говорим, само да напомним 2 милиарда загуби за 1 месец без руска газ /министър Стойнев/.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
4
rate up comment 16 rate down comment 1
deant
преди 10 години
Обективна не, но икономическа да. Предполагам Аляскани се чувстват по-добре платени под Американска опека.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
3
rate up comment 10 rate down comment 9
SS-23
преди 10 години
Някой вижда ли обективна причина, "утре" Аляска да не поиска референдум и тя ?! Аз не виждам ... още повече, че Аляска е много по близо географски до Русия!:))
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
2
rate up comment 31 rate down comment 10
deant
преди 10 години
Тъпата западна пирамида усеща, че ако не успее достатъчно бързо да се разрастне на изток ще започне да колабира. Но за мен дори да глътнат цяла украйна няма да им помогне, защото от крайния запад започват вече да се клатят. Чакам с нетърпение референдума в ОК и искам да видя как ще се приеме резултата ако е негативен за ЕС. Пак ли ще има санкции. Всъщност ЕС НИКОГА не е печелил референдум! Дори последния в Швейцария (пряко свързан с ЕС) пак беше минус за ЕС. Нищо чудно че СТанишката се готви за началник там - утива му, тои не е печелил избори хехе.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
1
rate up comment 32 rate down comment 11
kalendar
преди 10 години
С тия санкции се излагат-демократични държави не признават демократичен способ-и смешното е, че повечето хора, които скачат против референдума(в БГ) са тия които защитават референдумите на Плевнелиев и аргументите им против референдума в Крим са в същност антируска риторика, която е подкрепена от повече идеология от колкото реални аргументи. Руснаците са прави-имат прецедент, имат и желание на мирното население. И мача е свирен.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
Финанси виж още