„Бе постигнато споразумение въз основата на най-малкото общо кратно. Сега всяка страна ще представи сделката като победа“, коментира той.
Според Панчугов най-големите промени ще бъдат забелязани в сферата на услугите, които няма да се полазват с универсален достъп.
„При търговията ще има промени в краткосрочен план, но тъй като все пак има търговско споразумение, бизнесът ще може да се напасне“, смята политологът.
По думите на Панчугов обаче на Великобритания сега ѝ предстоят по-тежки времена, тъй като тя трябва да търси нов подход както за Европа, така и за САЩ, след като Джо Байдън не изглежда толкова готов на споразумение за свободна търговия, колкото Доналд Тръмп.
Относно предстоящото встъпване в длъжност на новия американски президент политологът е на мнение, че не може да се очакват резки промени в политиката на САЩ, тъй като „демократите не успяха да си осигурят контрол над Сената и всеки ход на новия президент ще подлежи на одобрение от републиканците“.
Какъв партньор на ЕС ще бъде Обединеното кралство след Brexit? Какво ще се промени в търговията след 1 януари 2021? Как Байдън ще пренареди геополитическия пъзел?
Вижте целия разговор във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.