fallback

Конкурентът на Revolut Vivid набра 100 млн. евро

Основателите на компанията ще използват парите за разширяване на услугите и набиране на нови клиенти

13:42 | 07.02.22 г.
Автор - снимка
Създател

Смартфон банката Vivid Money успешно приключи кръг на финансиране в размер на 100 млн. евро. С новия кръг базираната в Берлин компания удвоява оценката си до 775 млн. евро, обяви Vivid в понеделник. Третият инвестиционен кръг е бил ръководен от Greenoaks Capital с участието на Ribbit Capital и Vision Fund 2 на Softbank.

С парите на инвеститорите Vivid възнамерява, от една страна, да привлече допълнителни клиенти. Досега над 500 хил. души са се регистрирали във Vivid. Не всички потребители обаче използват активно профила си. Артьом Яманов, съосновател на Vivid, заяви, че парите ще бъдат използвани и за наемане на допълнителен персонал. Финансовата платформа ще се превърне в „суперприложение".

Vivid не предлага само класическите функции на разплащателна сметка. В приложението клиентите могат да влагат средствата си в акции, фондове, облигации и други финансови продукти. Освен това е възможно да инвестирате и в криптовалути чрез Vivid. Дори и след спада в цените на биткойна, етера и други криптовалути през последните седмици интересът към тях не стихва. Експертите в бранша очакват по-големият конкурент на Vivid - N26 - също да въведе подобни инвестиционни функции в обозримо бъдеще. Vivid дава възможност за инвестиции дори в SPAC дружества.

Но истинският плюс на приложението е друга функция – възможността клиентите да спестяват, докато харчат, благодарение на иновативна функция за кешбек, която възнаграждава клиентите за ежедневните трансакции. 

Инвестиционните и банковите предложения на Vivid, както и редакционният блог със семинари, ще бъдат значително разширени за клиентите, обяви съоснователят Александър Емешев. Освен това клиентите ще могат да се свързват помежду си в мрежа, за да се превърнат в голяма финансова общност.

Vivid Money развива дейност в Германия, Франция, Испания, Италия, както и в България. През април компанията набра 60 млн. евро във втори кръг на финансиране, основно от американски инвеститори в рисков капитал, за да се конкурира с необанки като N26 и Revolut, но и с традиционни банки. Освен това Vivid се конкурира и с онлайн брокери като Trade Republic или базираната в Берлин компания Nuri (бивша Bitwala), специализирана в областта на криптовалутите, обобщава DPA.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 06:04 | 14.09.22 г.
fallback
Още от Криптопазар и дигитални активи виж още