По-голяма част от основните щатски борсови индекси започват сесията с понижения, а ноемврийското рали достига пауза, съобщава CNBC.
Бенчмаркът на сините чипове Dow Jones Industrial Average отчита спад от 0,17 на сто до 34 931,32 пункта.
Широкият измерител S&P 500 напредва с 0,04 на сто до 4504,58 пункта.
Технологичният показател Nasdaq Composite се понижава с 0,04% до 14 098,09 пункта.
Акциите на Cisco Systems поевтиняват с около 12%, след като компанията представи по-слаби от очакваното насоки за настоящото тримесечие и за цялата фискална година. Цената на книжата на Palo Alto Networks междувременно се понижава с около 7 на сто, тъй като фирмата за киберсигурност разочарова анализаторите със своите перспективи.
При гиганта в търговията на дребно Walmart акциите поевтиняват с над 7%, след като компанията понижи оценките си за годишната печалба. Книжата на Macy’s поскъпват с приблизително 11%, тъй като компанията надмина пазарните прогнози с отчета си.
Новите данни за цените по вноса показват спад от 0,8% за октомври, което е повече от очакваното понижение от 0,3% от анкетирани от Dow Jones икономисти. Това, съчетано с увеличените седмични молби за компенсации при безработица, са предхождани от ключовите доклади за инфлацията от началото на седмицата, които показват, че потребителските цени се охлаждат.
Пазарите реагираха и на визитата на китайския държавен глава Си Дзинпин в САЩ. Президентът на най-голямата азиатска икономика заяви, че веднъж отворена вратата на китайско-американските отношения няма да бъде никога затворена. Той се срещна с американския си колега Джо Байдън, като малко след това Си посочи, че отношенията между двете най-големите икономики в света ще продължат да се развиват.
На облигационните пазари доходността по 10-годишните и 30-годишните американски държавни ценни книжа се понижава съответно до 4,445% и 4,617 на сто.
Доларовият индекс отчита спад от 0,32% до 104,06 пункта.
Петролните цени падат с над 3%, тъй като запасите от суров петрол в САЩ нараснаха, докато рафинирането в Китай се забавя. Цената на West Texas Intermediate се понижава с 2,55 долара, или с 3,33%, до 74,11 долара за барел, докато фючърсите върху Брент поевтиняха с 2,54 долара, или с 3,13 на сто, до 78,64 долара за барел.
Запасите от суров петрол в САЩ са се увеличили с 3,6 милиона барела миналата седмица. Производството остава непроменено на рекордните 13,2 милиона барела на ден.
В Китай темпът на рафиниране намаля на фона на отслабването на промишленото търсене, съобщи по-рано Ройтерс. Дебитът се равнява на 15,05 млн. барела на ден, забавяйки се спрямо рекорда от септември от 15,48 млн. барела.
*Информацията е актуална към 17:38 ч. българско време.