fallback

Данните от Бежовата книга на Фед не успяха да влошат настроенията на Wall Street

Водещите борсови индекси в САЩ записаха повишения, водени от Nasdaq

23:20 | 07.09.22 г.
Автор - снимка
Създател

Водещите борсови индекси в САЩ завършиха търговската сесия в сряда с повишения, докато Wall Street се опитваше да се отърси от дългата серия спадове и осмисляше данните от икономическия доклад на Федералния резерв, познат като Бежова книга.

Бенчмаркът на сините чипове Dow Jones Industrial Average добави 1,4% към стойността си, или 435,98 пункта, до 31 581,28 пункта.

Широкият измерител S&P 500 се повиши с 1,83%, или 71,68 пункта, до 3979,87 пункта.

Технологичният показател Nasdaq Composite нарасна с 2,14%, или 246,99 пункта, до 11 791,9 пункта.

Ходовете обърнаха по-ранните движения на спадове, след като в своя публикация Wall Street Journal написа, че заканата на управителя на Фед Джером Пауъл за намаляване на инфлацията може да означава трето поредно лихвено увеличение от 75 базисни пункта на заседанието на банката в края на месеца.

В сряда заместник-управителят на Фед Лейл Брейнард заяви, че ще трябва ведомството да повиши лихвите до ограничаващо растежа равнище и да ги задържи на него за "известно време". "Паричната политика ще трябва да е ограничаваща за известно време, за да осигури увереност, че инфлацията се забавя до целевото ниво", каза Брейнард.

Според Бежовата книга на Фед за текущите икономически условия в САЩ, познат като т. нар. Бежова книга, инфлационният натиск в страната ще се запази поне до края на годината.

Документът се основава на данни от 12-те региона на централната банка за периода до 29 август и се обобщава от клона на Фед в Сан Франциско. Той е обобщение на коментарите на източници извън системата на Фед и не е отражение на възгледите на представителите на централната банка.

Според доклада повечето източници очакват инфлационният натиск в САЩ да се запази поне до края на годината, макар че някои от тях отчитат известна степен на умереност в повишението на цените. Въпреки това всички региони отчитат значителен ръст в цените, особено на храните, наемите, комуналните и хотелиерските услуг

Световният бенчмарк Брент поевтиня с 5,55% до 87,68 долара за барел. Цената на американския сорт West Texas Intermediate (WTI) намаля с 5,8% до 81,84 долара за барел.

Цената на златото поскъпна с 15,4 долара до 1728,3 долара за тройунция. Доходността по 10-годишните щатски облигации достигна ниво от 3,273%.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 12:21 | 14.09.22 г.
fallback
Още от Пазари виж още