Пазарът отвъд Океана беше разделен в сряда, когато трейдърите бяха под влиянието на отчети за първото тримесечие. Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average нарасна благодарение на силните резултати на Procter & Gamble, а Nasdaq Composite беше повлечен надолу от епичния срив на акциите на Netflix, предава CNBC.
Dow Jones, в чийто състав влизат 30 компании, е нагоре с 249,59 пункта до ниво от 35 160,79 пункта. Широкият измерител S&P 500 остана почти непроменен спрямо предходната сесия на ниво от 4459,45 пункта. Технологичният показател Nasdaq Composite се понижи с 1,2% и приключи деня на равнище от 13 453,07 пункта.
Книжата на Netflix поевтиняха, след като резултатите ѝ за тримесечие показаха загуба на 200 хил. абоната през първото тримесечие, първа отчетена загуба на абонати от над десет години. Това е и най-големият спад от 2004 г. насам и компанията за стрийминг на видео вече е най-лошо представящата се в S&P 500 тази година. Книжата ѝ са поевтинели с 62% от началото на годината. Тримесечните резултати на Netflix бяха последвани от вълна от понижения от десет анализатори на Wall Street, които се позоваха и на слабите очаквания на компанията за резултатите ѝ в бъдеще.
Сривът при Netflix повлече надолу и книжата на други компании за стрийминг на видео. Цената на акциите на Disney намаля с 5,6%, книжата на Roku поевтиняха с 6,2%, а Discovery отписа 6%. При Paramount спадът беше с 8,6%. Инвеститорите се уплашиха да купуват други технологични акции преди обявяването на резултатите на компаниите. Книжата на Tesla, която ще обяви отчета си след края на търговията, поевтиняха с 5%. Цената на акциите на Amazon и Salesforce намаля с по над 2%.
От друга страна книжата на Procter & Gamble поскъпнаха с 2,7% и подкрепиха Dow, след като компанията обяви по-добри от очакванията резултати и повиши прогнозите за приходите си за цялата година. Друг компонент в Dow, IBM, отбеляза ръст от над 7,1%, след като надмина очакванията за печалбата и приходите си.
Около 12% от компаниите в S&P 500 са обявили отчетите си за първото тримесечие до момента, като 80% от тях са надминали очакванията на анализаторите, сочат данни на FactSet. Но истинската причина за умерената реакция на пазара по време на отчетите до момента е липсата на корпоративни указания.
Отвъд отчетите на компаниите инвеститорите наблюдават внимателно доходността по 10-годишните облигации, която намаля в сряда до ниво от 2,834%, след като във вторник достигна 2,94%, най-високото ниво от края на 2018 г. Доходността по 30-годишните облигации също се понижи до 2,873%.
На валутните пазари доларовият индекс, който следи представянето на щатските пари спрямо кошница от други шест основни валути, се понижи с 0,62% до 100,34 пункта. Еврото поскъпна с 0,57% до 1,085 долара, а паундът е нагоре с 0,5% до ниво от 1,306 долара. Спрямо йената щатските пари поевтиняха с 0,83% до 127,84 йени за долар.
На стоковите пазари цената на петрола се повиши в сряда, тъй като спад в петролните запаси на САЩ и притеснения за затягане на доставките от Русия и Либия предизвикаха възстановяване след резките загуби в предходната сесия. Контрактите върху международния бенчмарк Brent поскъпна с 65 цента до ниво от 107,90 долара за барел. Фючърсите върху американския лек суров петрол WTI добавиха 1,06 долара към стойността си до 103,62 долара за барел.
Американските фючърси върху златото поевтиняха с 0,7% до 1957 долара за тройунция.