fallback

БФБ-София пета по футбол в турнир за регионални борси

Представители на борсата завоюваха 1-во място при стрелбата с лък и 4-то при тенис на маса

17:38 | 08.09.09 г.

Футболният отбор на БФБ. Снимка: БФБ

Футболният отбор на Българска фондова борса – София АД се класира на пето място при участието си в тазгодишния футболен турнир на фондовите борси от Централна и Източна Европа, съобщиха от борсата.

Турнирът се проведе в гр. Закопане, Полша от 4 до 6 септември 2009 г. Общо 11 отбора участваха в турнира.

Българският тим бе в предварителна група с отборите на Атинската фондова борса (мачът завърши 3:3) и фондовата борса на Черна гора NEX (победа с 5:0). Крайният победител в турнира бе отборът на фондовата борса от Сараево.

Състезателят по тенис на маса от БФБ-София Петър Кемалов се класира на четвърто място в състезанията в тази дисциплина, а колегата му Румен Соколов спечели първо място в турнира по стрелба с лък.

Участието на отбора на БФБ-София в спортния турнир в гр.Закопане се осъществи с финансовото съдействие на 7 спонсора, от които 4 са публични дружества.

В спортния турнир взеха участие представители на 13 фондови борси от ЦИЕ.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 13:07 | 12.09.22 г.