fallback

Търговска платформа свързва фирми износителки в международния бизнес обмен

Включването е безплатно за фирмите, но те трябва да отговарят на определни условия

16:19 | 23.03.18 г.
Автор - снимка
Създател
Автор - снимка
Редактор

За да намерят по-лесно партньори и доставчици в чужбина българските фирми износителки могат да се включат в обмена на световна бизнес мрежа чрез платформата на ОББ, съобщиха от финансовата институция, част от белгийската групировка КВС.

„Възможностите на клиентите на банката се увеличават, когато за бизнес контактите съдействат международни банкови институции, всяка от която слага собствен щемпел за качество и гарантира, че компаниите са истински и са заинтересувани от международния обмен“, каза Франк Янсен, изпълнителен директор “Корпоративно банкиране и МСП” в ОББ.

Борислав Карамитев, ръководител отдел „Търговско финансиране“ в ОББ, обясни, че регистрацията на фирмите на търговската платформа ОББ Trade Club е безплатна, но те трябва да отговарят на определени критерии за допустимост.

„Включването в „Търговския клуб“ става след индивидуална заявка, в която се дава бизнес визитка с финансова информация за размера на компанията, броя на служителите и продажбите. Банката дава кодове за идентификация, а мениджърът на платформата я одобрява до един час“, поясни банкерът.

Освен че генерира предложения за бизнес контакти, платформата предоставя информация с анализи от различни сектори в държавите, които се търсят  по зададени критерии.

Интернет базираната платформа, обединява в себе си модул за откриване и свързване с потенциални търговски партньори и модул за достъп до ценна пазарна, търговска и законодателна информация, разделена по държави и региони.

Различните функционалности на платформата позволяват да се проследяват регулаторни промени, да се получи информация с актуални проучвания и данни за разнообразни бизнес сектори, дори достъп до черен списък на нелоялни компании.

„В платформата с международен обмен досега са се включили 18 банки, но до две години те ще са над 70“ , прогнозира Карамитев.

Сред тях са испанската Banco Santander, френската групировка Societe Generale, белгийската КВС.

„Тези банки имат субсидиари по цял свят, които ще свържат бизнеса. Над 30 хиляди компании от 22 държави на този етап могат да открият партньори и да изнасят продукти и услуги в чужбина“, посочи банкерът.

 

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 09:54 | 11.09.22 г.
fallback