От блокчейн технологията ще произлезе нещо, което ще промени начина, по който взаимодействаме помежду си в стопанския живот. Такова мнение изрази Ханс Тимер, главен икономист на Световната банка за Европа и Централна Азия, в ефира на предаването „В развитие“ по Bloomberg TV Bulgaria с водещ Делян Петришки.
„Не мисля, че някоя от криптовалутите ще оцелее и ще промени всичко. Това, което виждам като най-обещаващо развитие, е не толкова съществуването на криптовалутите, а на платформа с отворен код, чрез която всички ще могат да взаимодействат помежду си без да зависят от компании. Когато имате нужда от транспортна услуга, няма да има нужда да влизате в сайта на определена компания за това, а ще има платформа, където много компании могат да се съревновават. Мисля си за ситуация в бъдещето, когато отделните хора, а не компаниите за големи масиви от данни ще притежават информацията за отделните граждани“, обясни Хан Тимер.
Според него това ще бъде революционният елемент.
„Възможно е криптовалутите да оцелеят и да изиграят известна роля, но е възможно и да бъдат създадени токени, които да са свързани със законно платежно средство, защото хората искат повече стабилност в цената на тези дигитални валути. Съгласен съм, че за момента не е ясно коя технология ще бъде най-успешна, но и не мога да кажа дали ще оцелее само една криптовалута", коментира още той.
„Ще стане все по-естествено да комуникираме и търгуваме с хора от други страни, както и да развиваме стойностни вериги. Тези технологии имат много по-малко ограничения в сравнение с икономиките от миналото“, смята още госта.
Повече по темата гледайте във видеото.