fallback

Twitter прави нови опити за борба с интернет троловете

Социалната мрежа ще ползва сигнали за проблемно поведение, за да разпознава нарушителите

09:23 | 16.05.18 г.

Twitter преразглежда своята стратегия за борба с интернет троловете, като посочи, че ще използва сигнали за проблемно поведение за разпознаване на онези, които извършват нарушения в социалната мрежа, за да ограничи видимостта на техните туитове, предава Ройтерс.

Базираната в Сан Франциско компания, която беше основана през 2006 г., се опитва да се справи с онлайн тормоза, тъй като е притеснена, че личните атаки отблъскват хората.

Правилата на Twitter забраняват обидите и заплашват с блокиране на нарушителите, когато някой подаде сигнал за тях. Освен това потребителите могат да "заглушат" хората, които смятат за нарушители.

Главният изпълнителен директор Джак Дорси заяви, че Twitter сега ще се опита да намира проблемни акаунти като проучва поведението, като например колко често хората туитват за акаунти, които не ги следват, и дали са потвърдили имейл адреса си.

Туитовете от тези акаунти ще се появяват по-ниско в определени части на услугата, като резултатите от търсенето или отговорите, дори и самите публикации да не нарушават никакви правила.

Туитовете няма да бъдат премахвани напълно на база на тези сигнали за поведението, посочва Дорси.

Тестовете на новия подход са довели до 4% спад на сигналите за нарушения, идващи от търсачката, и 8% на тези от разговорите, които се случват в отговорите на туитовете, твърди компанията.

Повечето нарушения идват от малък брой акаунти, които имат прекалено голямо влияние, твърди Фел Харви, вицепрезидент Доверие и сигурност в Twitter.

Социалните мрежи, включително Twitter и Facebook, са под натиск да премахнат нарушенията, много от които са насочени срещу жени и малцинства. Много жени не могат да изразяват спокойно мнението си в Twitter от страх от насилие, посочи Amnesty International в доклад.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 23:46 | 11.09.22 г.
fallback
Още от Социални мрежи виж още