Съоснователят на Twitter Ивън Уилямс е най-големият акционер в компанията, като държи около 15% от капитала ѝ, твърдят добре информирани източници, цитирани от Bloomberg. Така има големи шансове Уилямс да стане милионер след първичното публично предлагане (IPO) на дружеството.
Според източниците Уилямс държи по-голям дял от съоснователя Джак Дорси. По-рано този месец от компанията обявиха, че са подали документи за IPO в щатската Комисия за ценните книжа и борсите.
Ако Twitter постигне пазарна капитализация над оценката си на частния пазар, възлизаща на 10,5 млрд. долара, делът на Уилямс би могъл да надхвърли 1,5 млрд. долара. Евентуална по-висока цена или скок на акциите в първия ден от продажбата може да нареди 41-годишния предприемач сред елитната група от технологични милиардери, включваща Бил Гейтс от Microsoft Corp., Марк Зукърбърг от Facebook Inc., Лари Елисън от Oracle Corp., Джеф Безос от Amazon.com Inc. и основателите на Google Inc. Лари Пейдж и Сергей Брин.
Сред останалите акционери на Twitter, които държат дялове, които в момента могат да бъдат оценени на близо 1 млрд. долара, са Дорси, който има и голям дял във фирмата си за мобилни разплащания Square Inc., както и инвестиционната фирма Union Square Ventures.
Уилямс, който през 2003 г. продаде сайта Blogger на Google, натрупа дела си в базираната в Сан Франциско Twitter чрез собствено финансиране на проекта в ранните му дни. През 2005 г. той основава Odeo, която обаче фалира. Така той се обединява с Дорси и Биз Стоун. В резултат на това е създаден сайт, който позволява на всички да публикуват съобщения за каквото пожелаят в рамките на до 140 знака. В момента Twitter има над 200 млн. потребители.
Уилямс е главен изпълнителен директор на Twitter между 2008 и 2010 г., когато компанията се разраства най-бързо. През октомври 2010 г. напуска, като предава управлението на Дик Костоло - оперативният директор на фирмата. Прз 2011 г. Уилямс напуска Twitter, за да работи по новата си фирма Medium.