Провокативната нова книга "Краят на предградията" е реалистично отражение на живота на американците от поколението на т. нар. бейби бумъри, пише Forbes.
Те са първото поколение, израснало в предградията, като повече от 70% от хората към края на 40-те, 50-те и 60-те си години живеят в тези квартали и в момента, пише авторът.
Галахър обаче вярва, че комбинация от фактори ще сложи край на този начин на живот.
Други анализатори като Ерик Фан от архитектурното студио EE&K смятат, че предградията трябва да положат повече усилия, за да задържат и привлекат по-възрастни жители, особено на местата, където е задължително да имаш кола, за да се придвижваш.
В книгата пише, че предградията постепенно ще изчезнат, тъй като САЩ се намират в точка на обрат след дълъг период на разрастване на градовете. Хората започват да се отдръпват от традиционните предградия и да търсят различни опции.
Развитието на предградията е достигнало своя максимум, защото хората са започнали да живеят все по-далече от работните си места в райони, които не отговарят на нуждите им. Вече има хора, които пътуват по три часа, за да стигнат до работата си или пък до супермаркета. Това е скъпо и не така искат да живят хората, посочва се в книгата.
Налице са и множество демографски промени - свръхпредлагане на големи еднофамилни къщи в предградията и недостиг на онова, което търсят новото поколение и застаряващите бейби бумъри, а именно райони, където можеш да стигаш до повече места пеша.
Въпреки че пазарът на жилища в САЩ се съживява, ако човек притежава къща в предградие, е по-добре да я продаде по-скоро, отколкото да изчаква. Изгледите тя да бъде продадена на по-млади купувачи в бъдеще не са много добри, освен ако имотът не е в район с много добри училища.