Цените на петрола остават относително стабилни във вторник, като притесненията около увеличаващия се брой нови случаи на коронавирус по света успя да компенсира оптимизма от увеличените стимули в САЩ.
Сортът Брент достигна цена от 43,87 долара за барел, което е спад от 0,07%. От своя страна, фючърсите върху американския лек суров петрол West Texas Intermediate (WTI) поевтиняват с почти 0,4% до 41,44 долара за барел.
И двата сорта успяха да изтрият ръстовете от по-рано през сесията, които достигнаха до 0,5%.
„По-слабият американски долар подкрепя както основните, така и благородните метали, но търговците на петрол изглеждат фокусирани върху икономическите сигнали, които по-евтиният долар изпраща - т.е. унищожаване на търсенето“, посочва Майкъл Маккарти, главен пазарен стратег на CMC Markets.
Доларът достигна до най-ниското си ниво от две години насам спрямо кошница от шест конкурентни валути на фона на ръста в броя случаи на коронавирус в САЩ. Доларовият индекс нараства с 0,11% до 93,77 пункта.
Цената на златото достигна рекорден връх по-рано тази седмица, стимулирана от търсещите сигурен актив инвеститори. Минути преди 9 ч. цената на благородния метал поскъпва минимално с 0,06% до 1932,25 долара за тройунция.
В понеделник групата на републиканците в Сената на САЩ предложи нов спасителен пакет на стойност 1 трлн. долара, разработен съвместно с Белия дом.
В същото време днес започва двудневната среща на ръководството на Федералния резерв. Очакванията са да бъде потвърдена политиката на централната банка за лихвени проценти около нулата и през идните години.
Трейдърите ще наблюдават и публикуването на данните за американските петролни запаси на Американския петролен институт, който трябва да излязат по-късно през деня, както и тези на правителството в сряда. Очакванията са, че обемите на рафинираните продукти са намалели миналата седмица, докато тези на суров петрол са се задържали относително стабилни.
*Информацията е актуална към 9:45 ч.