fallback

Стоманодобивната индустрия страда навсякъде другаде, но не и в Китай

Наводняването на пазарите с китайска продукция и ефектите от разпространението на коронавируса поставят множество въпросителни пред стоманодобивните компании

10:55 | 08.04.20 г.
Автор - снимка
Създател

През февруари глобалното производство на стомана изглеждаше стабилно при 143,3 млн. тона - увеличение с 2,8% спрямо предходната година. Тъй като най-големите стоманодобивни компании затвориха своите предприятия в отговор на разпространението на COVID-19, следващата партида от производствени данни може да изглежда значително по-невзрачна, пише Hellenic Shipping News .

Данните на Световната стоманодобивна асоциация, публикувани миналата седмица, очертават розова картина на глобалното предлагане на стомана. Производството на сурова стомана в Китай за февруари 2020 г. е 74,8 млн. тона, което е увеличение с 5% в сравнение с февруари 2019 г.; Индия е произвела 9,6 млн. тона сурова стомана през февруари 2020 г., което е с 1,5% повече спрямо февруари 2019 г.; същото производството в Япония достига 7,9 млн. тона през февруари 2020 г., нараствайки с 2,2% спрямо февруари 2019 г.

Обемите на производство в Европейския съюз (ЕС) и САЩ за февруари също показват положителни резултати, но тъй като страните на Запад блокираха гражданите и бизнеса в опит да спрат разпространението на коронавируса, производството на стомана в крайна сметка стана жертва на вируса.

COVID-19 ще намали производството при всичките европейски операции. Вече спря доменната пещ в Астурия, Испания, и втората доменната пещ в Таранто, Италия, и забави рестартирането на доменната пещ в Краков, Полша. Търсенето на стомана в Европа намаля, до голяма степен поради спирането на производството на автомобили на местно ниво.

Стоманодобивните компании в САЩ и Канада също спряха работата на своите доменни пещи, тъй като пандемията отслаби значително глобалното търсене. Не са изключени допълнителни съкращения, тъй като вирусът продължава да се разпространява.

Базираната в Люксембург ArcelorMittal, която произвежда 89,8 млн. тона сурова стомана и 57,1 млн. тона желязна руда годишно, съобщи, че свива добива заради сегашната ситуация. Германският стоманодобивен производител ThyssenKrupp също потвърди, че ще намали производството заради спада на търсенето.

steel

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 10:02 | 14.09.22 г.
fallback