fallback

Защо eSports индустрията излиза от пандемията като огромния победител?

Как може да се създаде интерес, когато една цяла индустрия е замразила действия?

08:20 | 09.06.20 г.
Автор - снимка
Създател
Автор - снимка
Редактор

Пандемията дойде като предизвикателство за всяка възможна индустрия. Бизнесите със социална насоченост като заведенията, спортът и дори развлекателните индустрии бяха принудени да ограничат своята дейност или напълно да я прекратят. Резултатът беше особено суров за онлайн хазартната индустрия, чийто основни дейности оперираха именно на база световния спорт. В този ключов момент се наложи на повечето букмейкъри да интегрират алтернативи, с които да запазят интереса на играчите. Как обаче може да се създаде интерес, когато една цяла индустрия е замразила действия?

На помощ идва дигиталната и модерна техника, която в този случай имаше какво да предложи. Първата по-сериозна алтернатива присъстваше отдавна в портфолиото на букмейкъри като Bwin - виртуалните спортове намериха почва в онлайн игрите, при това във време, в което първенствата са приключили и спортните изяви са значително по-малко.

Виртуалните спортове предоставят симулация на кратки футболни срещи, където с красива графика се разиграват най-важните положения. Интересен факт е, че точно в този момент редица букмейкъри получиха правата за лицензиране на своята лига и бързо промениха фантастичните имена с реални, доставяйки по-добра форма на реализъм.

Разбира се, футболът не е единственото предложение, спортните симулации предоставяха възможности като конни надбягвания, гонки с кучета, тенис, тенис на маса и още редица други, като по този начин почти всеки почитател можеше да открие точно тази дисциплина, която липсва най-много в ежедневието. Не трябва да забравяме, че виртуалните спортове оперират изцяло с алгоритъм и пропускат малките разочарования като съдийските грешки.

И ако виртуалните спортове дадоха някаква алтернатива, електронните успяха да съберат най-доброто от двата свята. Редица атлети, които останаха в прегръдката на карантината се съгласиха да участват в електронни спортове, симулирайки състезания като Формула 1, триатлони и футболни първенства. Благодарение на факта, че почти целият свят излезе в принудителна почивка, електронните спортове се превърнаха в средище за най-добрите възможни преживявания, включително и нови залози за истинските запалянковци.

Оказа се, че голяма част от професионалистите са доста запалени геймъри и електронните спортове не са мистерия за тях. Самата философия на тази дисциплина винаги е била да събира на едно място фенове и играчи, а този път с участието на звезди от подобен ранг, електронният спорт спечели много повече от моментна емоция - той обедини двата полюса, а резултатът наистина си заслужаваше.

Всяка една платформа за стриймване отчете сериозен зрителски интерес, а положителните коментари доказаха, че дори и в най-трудните моменти, спортът ще намери начин да продължи своите добри практики. За онлайн букмейкърите, това беше просто още една възможност, да предоставят нещо различно и също толкова вълнуващо, колкото традиционният спорт.

Ситуацията в момента показва, че нормалният спортен живот ще стартира отново, а към него ще трябва да добавим и електронните спортове, които принципно имат турнири през цялата календарна година. Разбира се, очакването за подобни смесени турнири значително ще се застраши и може да не се повтори скоро, но пък феновете няма да го забравят толкова лесно. Как ще продължи развитието на електронните спортове ще разберем през следващите месеци, когато организаторите разкрият своите нови планове. Въпреки това можем да бъдем категорични, че на този етап победата беше тяхна.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 08:43 | 12.09.22 г.
fallback