Дмитрий Риболовлев притежава всички задължителни за супербогаташите предмети. Той може да се похвали с мезонет в Манхатън, който всъщност купува за дъщеря си; с европейски футболен отбор, куп скъпи произведения на изкуството и, разбира се, няколко яхти, пише Bloomberg.
Но в днешно време винаги има място за още. В случая руският милиардер току-що е получил доставка – 43-метровата яхта Skorpios, която му коства 20 млн. долара и за изграждането ѝ са били необходими четири години, съобщава човек, запознат с темата.
Яхтата е кръстена на частния гръцки остров, където магнатът Аристотел Онасис се жени за Джаки Кенеди през 1968 г.
Това е поредният пример за това как супербогаташите харчат огромни суми за имения, изкуство и суперяхти, като наскоро стана ясно, че основателят на Amazon.com Inc. Джеф Безос и легендарният режисьор Стивън Спилбърг също са закупили нови лодки.
И това не е изненадващо, тъй като 500-те най-богати хора в света успяха да добавят 1,8 трлн. долара към своето богатство през миналата година, според Bloomberg Billionaires Index.
„На пазара има доверие“, коментира ситуацията Ричард Ламбърт, старши партньор и ръководител продажби в лондонската брокерска компания Burgess с фокус върху яхтите. „За много собственици е въпрос на гледна точка:„ Животът е твърде кратък. Нека направим това и да се възползваме максимално от живота“, изтъква Ламбърт.
54-годишният Риболовлев е изправен пред наказателно разследване в Швейцария за това дали е помогнал незаконно за организирането на ареста на Ив Бувие, дилър на скъпи произведения на изкуството, в Монако през 2015 г., съобщи Bloomberg през април. Разследването продължава, според говорител на швейцарската прокуратура.
Руският милиардер попада в медийните заглавия през 2011 г., след като купува контролния пакет акции във футболния отбор Монако. При него клубът печели френското клубно първенство през 2016-2017 г.
Според Bloomberg Billionaires Index богатството на Риболовлев достига 10,9 млрд. долара. Той започва да трупа състояние, продавайки дялове в две руски компании, произвеждащи торове, за повече от 7 млрд. долара преди около десетилетие.