Гигантски роботи и футуристични киберпънк замъци се издигат от тучните планински склонове в покрайнините на Гуейян – столица на една от най-бедните провинции в Китай, разказва Bloomberg.
Добре дошли в първия тематичен парк с виртуална реалност в Китай, който се опитва да се възползва от бума в търсенето на виртуални забавления, който е напът да доведе до 10-кратен растеж на пазара на виртуална реалност в страната, достигайки почти 8,5 млрд. долара до 2020 г.
Паркът, разположен на 1,34 кв. км в югоизточната провинция Гуейджоу, обещава 35 атракции с виртуална реалност – от игри със стрелба и виртуални скоростни влакчета до обиколки с извънземни из най-живописните места на региона.
„След отварянето си паркът ще промени цялата туристическа структура в провинция Гуейджоу, както и в Югозападен Китай“, казва главният изпълнителен директор Чен Дзиенли.
„Това е иновативна атракция, защото е различна“, казва той в интервю от парка, част от който трябва да отвори през февруари.
Паркът Oriental Science Fiction Valley, струващ 1,5 млрд. долара, е част от стремежа на Китай да развие нови двигатели на растеж, фокусирани върху тенденции като игри, спортове и съвременни технологии, за да намали зависимостта си от традиционните индустрии.
В опит да стане център на иновативните технологии Гуейджоу привлича компании като Apple, която е разположила там центъра си за данни в Китай, докато в съседната провинция Пинтан се намира най-големият радио телескоп в света.
Паркът казва, че е първият по рода си, макар че атракции, базирани на виртуалната реалност, от САЩ до Япония вече привличат интереса на потребителите и геймърите, търсещи по-дълбоки преживявания.
Паркът в Гуейджоу ще предлага на туристите бънджи скокове от огромен робот в стил трансформър и студио, посветено на създаването на филми с виртуална реалност. Повечето влакчета ще използват очила за виртуална реалност и симулатори за движение, за да потопят потребителите в изживяванията.
Очаква се пазарът на виртуална реалност в Китай да нарасне 10 пъти до 8,4 млрд. долара до края на това десетилетие, смята държавния мозъчен тръст CCID.