fallback

Най-добрите и най-лошите професии в САЩ

Софтуерните инженери имат най-добрите работни места в страната, показва проучване

16:06 | 06.01.11 г. 1

Да имаш добра работа в днешно време не означава само да взимаш много пари. Усилената работа на синдикатите доведе до това професионалисти от различни области да изискват по-добри условия на труд. Тук влизат по-малко стрес, по-добро заплащане, перспективи за развитие, застраховки и осигуровки, бонусни системи, обмен, усъвършенстване и други.

И въпреки стремежът на работещите да защитават правата си и да получават най-доброто като предпоставка да дават всичко от себе си, не всички професионални области на развитие предлагат идеалните условия.

2011 година е най-добра за софтуерните инженери и най-лоша за нискоквалифицираните работниците, според проучване за най-добрите и най-лошите професии в САЩ, цитирано от Ройтерс.

Заради изключително голямото търсене на високотехнологични съоръжения и желанието за нови приложения в iPod, таблет компютрите и други устройства, софтуерните инженери имат най-добрите работни места, се посочва в проучването на сайта за работа CareerCast.com.

Те имат най-добри перспективи за наемане на работа, най-малко стрес, най-малко физически усилия и добри заплати.

Работещите на петролни платформи или по газопроводи имат най-лошата работа. Тя е опасна, освен това е на смени от по 12 часа при тежки условия.

Сред петте най-добри професии се нареждат математиците, оценяващите рисковете в застрахователни дружества, статистиците и работещите с компютърни системи. Техните заплати обикновено са два пъти по-високи от заплатите на най-непрeстижните професии - 83 777 долара спрямо 30 735 млн. долара годишно.

Най-непривлекателно през 2011 година е да бъдеш работник в стоманодобивната промишленост, дървосекач, майстор на покриви и таксиметров шофьор.

CareerCast.com е обхванал 200 професии, като е взел предвид заплащането, средата, перспективите за наемане, стреса и физическите усилия.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 03:45 | 14.09.22 г.
fallback