Има много неща, които могат да ни тревожат в тези дни. Само един бегъл поглед на световния новинарски обмен от последните дни свидетелства за това: Папата казва, че Третата световна война е в ход; Великобритания може да се разпадне; епидемията от Ебола се превръща във все по-сериозен проблем в Африка; безпилотни летателни апарати навлизат в личния живот на гражданите; американският бюджетен дефицит достигна 589 млрд. долара и т.н.
Насочвайки поглед към всичко това, оставяме на заден план всичко положително, което човечеството е постигнало през вековете, пише ZeroHedge. Световното населението постоянно се увеличава, което доказва, че английският социолог Томас Малтус греши. Сериозни заболявания като детски паралич и едра шарка, които са покосявали дори монарси и президенти през вековете, са били ликвидирани. Можем да кръстосаме планетата за по-малко от 24 часа. Пуснахме множество сателити в необятния Космос.
Това показва, че с достатъчно интелект, политическа воля, здрав разум и постоянство повечето предизвикателства, пред които се изправяме като вид могат да бъдат преодолени. Това следва да осигури една прилична надежда, че можем да се справим с това, пред което сме изправени в момента.
Има ли изобщо за какво да се притесняваме при това положение? Отговорът определено е да.
Източник: MailOnline, University of Hartford
Първата графика, изготвена от MailOnline по данни на Университета в Хартфорд, щата Кънектикът, отразява нагледно видимия спад в средния коефициент на интелигентност на световното население.