S&P 500 сe сви във вторник на фона на страхове за технологичния сектор. Широкият измерител изтри 0,8%, съобщава CNBC.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average обаче успя да се пребори и да завърши с ръст сесията, прибавяйки 0,2%, след като по-рано спадът достигна до 1,6%. От своя страна технологичният бенчмарк Nasdaq Composite се понижи с 2,4%.
Доходността по 10-годишните американските държавни ценни книжа неочаквано се понижи на фона на страховете на инвеститорите от рецесия. Тя се сви до 2,765%, а тази по 30-годишните облигации достигна 2,971%.
Акциите на технологичните компании поведоха загубите заради страховете, че рекламите може да намалеят след предупреждение от Snap. Акциите на компанията зад социалната мрежа Snapchat се сринаха с над 40%, след като тя съобщи, че се готви да пропусне целите си за приходи и печалба за настоящото тримесечие и предупреди за забавяне на темпа на ново наемане на персонал. Книжата на Meta Platforms изтриха 7,6%, а тези на Alphabet близо 5%, достигайки до ново 52-седмично дъно.
Тези на Amazon поевтиняха с 3,2%и също се намират на 52-седмично дъно. Apple се раздели с 1,9% от цената си.
Разпродажбите се завърнаха на американския пазар след опит за възстановяване в понеделник. Dow прибави 618 пункта, S&P 500 напредна с 1,9%, а Nasdaq Composite с 1,6%.
Широкият измерител се намира на 18,5% от последния си рекорд, което е известно възстановяване от над 20-те процента в петък. Губещата серия на Dow пък е най-дългата от 1923 г.
Наред с технологичния сектор загуби имаше и при сегмента на търговията на дребно след по-лоши от очакваното резултати за тримесечието от Target и Walmart миналата седмица. Във вторник инвеститорите получиха още лоши новини от Abercrombie & Fitch, чиито книжа поевтиняха с близо 29%, след като производителят съобщи, че разходите за транспорт и производство са натежали върху продажбите през първото тримесечие.
На стоковите пазари цената на петрола остана относително без промяна. Фючърсите върху международния бенчмарк Брент прибавиха 0,3% до 113,74 долара за барел, а тези върху американския лек суров петрол изтриха 0,1% до 110,15 долара за барел.
Златото поскъпна с близо процент до 1865,4 долара за тройунция.
Доларовият индекс от своя страна се сви с 0,3% до 101,77 пункта.