Основните щатски борсови индекси приключиха последната сесия за седмицата без единна посока, като Dow Jones отчете лек спад на фона на липсата на яснота около преговорите между демократите и Белия дом относно новия пакет от стимули за американската икономика, съобщава CNBC.
Бенчмаркът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се смъкна с 0,10 на сто до 28 335,57 пункта.
Широкият измерител S&P 500 записа ръст от 0,34% до 3465,39 пункта.
Технологичният показател Nasdaq Composite нарасна с 42,28 пункта, или с 0,37%, до равнище от 11 548,28 пункта.
Книжата на Intel се препънаха по време на търговията, поевтинявайки с 10,8 на сто след обявяването на смесени данни от производителя на чипове. Печалбата на компанията отговори на очакванията на анализаторите, но приходите от бизнеса й с центрове за данни бяха под прогнозите.
В същото време цената на акциите на Gilead Sciences се повишава с 3,7%, след като Агенцията по храните и лекарствата одобри медикамента на компанията „Ремдесивир“ за използване при лечение на коронавирус.
В четвъртък президентът Доналд Тръмп и бившият вицепрезидент Джо Байдън участваха в последния президентски дебат преди изборите на 3 ноември. Двамата обсъдиха широк кръг от въпроси по време на дебата, включително коронавирусната пандемия, външната политика и здравеопазването. Фючърсите обаче останаха почти непроменени по време на дебата.
Байдън водеше в повечето национални допитвания преди дебата на фона на нарастващата възможност за т. нар. Синя вълна. Някои инвеститори смятат, че убедителна победа на демократите може да доведе до ръст на цените на акциите в краткосрочен план. Но легендарният хедж фонд мениджър Пол Тудор Джоунс предупреди в четвъртък, че подобен сценарий може да подложи на натиск акциите в дългосрочен план.
През последните седмици трейдърите следят събитията във Вашингтон, като опитват да преценят перспективите за постигане на сделка по нов пакет от мерки в подкрепа на икономиката. Редица пазарни експерти и икономисти, включително гуверньорът на Федералния резерв Джером Пауъл, смятат, че е наложително конгресмените да постигнат сделка по нов пакет от стимули.
„Смятам, че всички са заели изчаквателна позиция“, коментира ситуацията на борсата Майк Карц, партньор в Seven Points Capital.
При облигациите доходността по 10-годишните и 30-годишните американски държавни ценни книжа се понижи съответно до 0,84% и 1,643 на сто.
На валутните пазари доларовият индекс регистрира спад от 0,26 на сто в стойността си до 92,71 пункта.
При фючърсните пазари цената на международния бенчмарк Брент се понижи с 1,63% до 41,77 долара за барел, докато тази на американския лек суров петрол WTI отчете спад от 1,94 на сто до 39,85 долара за барел.
Цената на златото се понижи с 0,3 на сто до 1898,40 долара за тройунция.