fallback

S&P 500 продължава да надгражда рекордния си ръст и във вторник*

Въпреки това Dow записва понижение от близо 70 пункта

17:35 | 25.08.20 г.
Автор - снимка
Създател

Водещите американски индекси започнаха борсовата сесия във вторник разнопосочно, след като САЩ и Китай подновиха търговските преговори помежду си, съобщава CNBC.

Широкият измерител S&P 500 напредва с 0,1% до 3434,64 пункта, надграждайки рекордния си ръст от понеделник. Над върха си от вчерашната сесия се намира и технологичният бенчмарк Nasdaq Composite, който напредва с 0,13% до 11 394,97 пункта.

На отрицателна територия със спад от 0,24% обаче е широкият измерител Dow Jones Industrial Average, който достига ниво от 28 240,19 пункта.

Акциите на Apple поевтиняват с 1,8%.

По-рано днес преговарящи на САЩ и Китай отново подчертаха ангажираността на страните си към търговската сделка от първа фаза в телефонен разговор. И двете страни заявиха, че виждат напредък, дори когато отношенията между най-големите икономики в света се влошават в множество области.

„Инвеститорите в ценни книжа продължават да изразяват предпазлив оптимизъм за посоката на икономиката и напредъка по отношение на вируса“, посочва Марк Хакет, ръководител на звеното за инвестиционни проучвания на Nationwide.

Това се случва на фона на понижението на новите инфекции на коронавирус в САЩ. Според данните на университета „Джонс Хопкинс“ новите случаи са намалели до около 38 000 и са под 50 000 от средата на месеца насам.

Междувременно след края на вчерашната борсова сесия S&P Dow Jones Indices съобщи, че Salesforce.com ще замени Exxon Mobil в състава на Dow, а Amgen - Pfizer и Нoneywell International ще заеме мястото на Raytheon Technologies. Промяната е водена от предстоящия сплит на акциите на Apple, който ще намали тежестта на технологичния сектор в индекса.

Акциите на Salesforce, Amgen и Honeywell поскъпват с по над 3% в началото на борсовата сесия, докато тези на Exxon Mobil, Pfizer и Raytheon поевтиняват. Exxon бе част от бенчмарка в продължение на повече от 100 години.

По-късно тази седмица Федералният резерв ще проведе годишния си симпозиум, посветен на паричната политика. Wall Street се надява да получи насоки за евентуални нови стимули, както и накъде се е запътила икономиката на САЩ като цяло.

При американските държавни ценни книжа доходността по 10-годишните и 30-годишните облигации расте до съответно 0,698% и 1,403%.

Доларовият индекс обаче намалява до 93,08 пункта.

На стоковите пазари цената на петрола също върви нагоре. Международният бенчмарк Брент поскъпва с 1,17% до 43,12 долара за барел. От своя страна американският сорт WTI прибавя 1,5% до 45,8 долара за барел.

Златото обаче поевтинява с 0,7% до 1926,4 долара за тройунция.

*Информацията е актуална към 17:20 ч.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 08:05 | 13.09.22 г.
fallback