Основните индекси на щатските борси започват сесията във вторник без единна посока, след като разочароващите за инвеститорите отчети на Home Depot и Kohl надделяха над поскъпването на акциите на Boeing, пише CNBC.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се понижава с 51 пункта, или 0,18%, до ниво от 27985,22 пункта. Широкият измерител S&P 500 не отбелязва големи промени и се намира на ниво от 3120,64 пункта, докато технологичният показател Nasdaq Composite регистрира ръст от 0,15%, или 12 пункта, до ниво от 8562,28 пункта.
На корпоративния фронт акциите на Home Depot и Kohl поевтиняха, след като компаниите отчетоха по-ниски от очакваните данни за продажбите си през предходното тримесечие. Цената на акциите на Home Depot се понижи с повече от 2%, докато стойността на книжата на Kohl регистрира драстичен спад от 16,4%.
Междувременно акциите на Boeing повишиха цената си с 0,6%, след като компанията обяви, че е получила поръчки за 50 самолета от модела 737 Max на авиоизложение в Дубай. Заявка за 20 самолета е направена от неразкрит купувач, докато друга авиокомпания, базирана в Казахстан, е поръчала още 30.
Инвеститорите все още споделят притесненията си относно развитието на търговските преговори между САЩ и Китай. В понеделник китайски правителствен източник бе цитиран да казва, че властите в Пекин са песимистично настроени по отношение на перспективите за търговска сделка, след като президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че между двете страни не е постигнато съгласие за постепенно премахване на съществуващите мита.
В понеделник бившият главен икономически съветник на Белия дом Гари Кон изрази увереността си, че президентът Доналд Тръмп ще наложи митата, определени за 15 декември, ако САЩ и Китай дотогава не са се споразумели за параметрите на търговската сделка.
Междувременно Тръмп разговаря с председателя на Федералния резерв Джером Пауъл в понеделник, след което "протестира", както той самия написа в Twitter, че лихвите на Фед са "твърде високи в сравнение с лихвените проценти на други конкурентни страни".
На облигационните пазари доходността по 10-годишните и 30-годишните американски държавни ценни книжа отчита спад до съответно 1,798% и 2,273%.
При валутната търговия доларовият индекс, който измерва силата на американските пари спрямо кошница от шест конкурентни валути, се намира на ниво от 97,80 пункта.
Еврото се разменя с ръст от 0,05 на сто при 1,1076 долара за евро.
На петролните пазари цената на международния бенчмарк сорт Брент се понижава със 85 цента до 61,59 долара за барел. В същото време фючърсите върху американския лек суров петрол WTI отбелязват спад от 99 цента до ниво от 56,06 долара за барел.
Цената на златото бележи спад от 0,14% до ниво от 1469,90 долара за тройунция.
*Информацията е актуална към 17:27 ч.