fallback

Разочароващи корпоративни резултати потопиха американските индекси

Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average приключи сесията със спад от 0,1% до ниво от 26 788,19

23:41 | 22.10.19 г.
Автор - снимка
Създател
Автор - снимка
Редактор

Водещите американски индекси завършиха борсовата сесия във вторник на отрицателна територия на фона на някои разочароващи корпоративни резултати в рамките на продължаващия сезон на отчетите, съобщава CNBC.

Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average приключи сесията със спад от 0,1% до ниво от 26 788,19, след като по-рано в рамките на сесията отчете увеличение от близо 100 пункта. От своя страна широкият измерител S&P 500 се раздели с 0,36% до ниво от 2995,99 пункта, а технологичният бенчмарк Nasdaq Composite спадна с 0,72%.

Водещите индекси преминаха на отрицателна територия в следобедната търговия, след като британските депутати приеха споразумението за Brexit на премиера Борис Джонсън, но отхвърлиха ключовото искане за ускореното му гласуване. Това прави удължаването на процеса по излизане от блока много вероятно.

При корпоративните новини веригата за бързо хранене McDonald’s не можа да отговори на очакванията за печалбата и приходите си, което понижи акциите на компанията с 5%.

С 8% поевтиняха книжата на компанията за застраховки Travelers след разочароващо представяне, отразено в тримесечния й отчет.

Акциите на United Technologies на свой ред поскъпнаха с 2,2%, след като приходите на компанията се оказаха над очакванията. Същото важи и за книжата на Procter & Gamble, които прибавиха към стойността си 2,6%.

До вторник над 19% от компаниите в индекса S&P 500 са представили данните си за изминалото тримесечие. От тях близо 80% отчитат по-добро от очакваното представяне.

„Този сезон на отчетите в никакъв случай не е впечатляващ, но не е толкова лош, колкото се страхувахме“, посочва Раян Детрик, старши пазарен стратег на LPL Financial. „Икономиката, за щастие, не изпада в рецесия. Забавя се, но отчетите не го показват“, допълва той.

Прогнозите му са, че сегашният период наподобява забавяне преди достигането на нови абсолютни ръстове на пазарите.

Във фокуса на инвеститорите остава и глобалната търговия, след като вицепремиерът на Китай Лю Хъ заяви, че Пекин и Вашингтон са постигнали известен напредък в своите търговски преговори.

На стоковите пазари цената на петрола поскъпва. Американският сорт WTI прибавя 1,61% към стойността си до 54,37 долара за барел. От своя страна фючърсите върху международния бенчмарк Брент се търгуват с повишение от 1,15% до 59,64 долара за барел.

Златото на свой ред също поскъпва с 0,17% до 1490,60 долара за тройунция.

При американските държавни ценни книжа доходността по 10-годишните и 30-годишните облигации се понижава до съответно 1,769% и 2,256%.

Доларовият индекс, който измерва силата на щатските пари спрямо кошница от конкурентни валути, нараства до 97,52 пункта.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 20:26 | 09.09.22 г.
fallback