Акциите стартират на червена територия във вторник, тъй като оптимизмът на инвеститорите около предстоящите търговски преговори между САЩ и Китай се изпарява.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се понижава с 286 пункта, или 1,08%.
От своя страна широкият показател S&P 500 регистрира спад от 39 пункта или 1,34%, докато технологичният бенчмарк Nasdaq Composite спада с 115 пункта или 1,45%.
Представителите на банковия сектор, чиито акции се търгуват на Wall Street, отбелязват сериозни понижения. Акциите на Citigroup, Bank of America и J. P. Morgan Chase поевтиняват с над 1%.
Цената на книжата на технологичните компании Facebook, Amazon, Apple и Alphabet също се понижава.
The South China Morning Post съобщи по-рано, че Китай занижава очакванията за търговските преговори със САЩ само дни преди тяхното възобновяване в четвъртък. Беше съобщено, че вицепремиерът на Китай Лю Хъ, който ще ръководи търговската делегация на страната, няма да носи титлата "специален пратеник", което означава, че не е получил конкретни инструкции от президента Си Дзинпин.
САЩ също разшири своя черен списък от компании, като включи в него някои от най-големите китайски дружества, разработващи технологии като изкуствен интелект. Китайското министерство на външните работи се обърна към Вашингтон, заявявайки, че САЩ могат да „очакват“ отмъщение.
Двете най-големи икономики в света налагат наложиха мита една на друга, обхващайки стоки за милиарди долара през последните 15 месеца, като по този начин оказват негативно влияние върху глобалната икономика.
Цените на производителите в САЩ неочаквано се понижават през септември, което довежда до най-слабото годишно увеличение от близо три години. Индексът на цените на производителите за крайно търсене PPI се понижават с 0,3% през миналия месец, бележейки най-големият спад от януари.
За 12-те месеца до септември PPI нарасна с 1,4%, регистрирайки най-слабото си увеличение от ноември 2016 г., след като се повиши с 1,8% през август.
Анкетирани от Ройтерс икономисти прогнозираха, че индексът ще се повиши с 0,1% през септември и ще нарасне с 1,8% на годишна база.
На облигационните пазари доходността по 10-годишните и 30-годишните американски държавни ценни книжа отчита спад съответно до 1,515% и 2,015%.
При валутната търговия доларовият индекс, който измерва силата на американските пари спрямо кошница от шест конкурентни валути, отбелязва ръст до ниво от 99,05 пункта.
Еврото се разменя със спад в стойността спрямо долара от 0,04% при 1,0966 долара за евро.
На петролните пазари цената на международния бенчмарк сорт Брент се понижава до 57,95 долара за барел. В същото време фючърсите на американския лек суров петрол WTI поевтиняват до 52,15 долара за барел.
Цената на златото се покачва до ниво от 1511,70 долара за тройунция.
*Информацията е актуална към 17:15 ч.