Американските пазари започнаха борсовата сесия във вторник на положителна територия, като инвеститорите изглежда все още са повлияни от разведряването на търговския фронт, съобщава CNBC.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average прибавя 0,35% до 25 990,55 пункта. От своя страна широкият измерител S&P 500 нараства с 0,42% до 2890,41 пункта, като особено добро представяне имат секторите на технологиите и комуникациите. На свой ред технологичният бенчмарк Nasdaq Composite отчита увеличение от над половин процент до 7896,73 пункта.
За по-доброто представяне във вторник допринесе и съобщението на китайските власти, че ще бъдат въведени мерки за стимулиране на потреблението, включително и възможността за отпадане на ограниченията за покупка на автомобили. Това доведе до поскъпване на акциите при автомобилопроизводителите.
Книжата на Ford Motor и General Motors прибавят съответно 0,23% и 0,58%. Тези на Fiat Chrysler поскъпват с над процент, а на Ferrari с над два.
Ръстовете от днес прибавят към ралито от предходния ден. Водещите индекси отбелязаха увеличение, след като американският президент Доналд Тръмп заяви, че очаква САЩ да сключат споразумение с Китай.
Според Марк Нютън от Newton Advisors, инвеститорите трябва да останат предпазливи въпреки силното представяне на пазарите в понеделник. „Като се има предвид липсата на развитие по продължаващия търговски спор с Китай, ръстовете от понеделник не трябва да се взимат прекалено сериозно“, посочва той.
Ескалирането на търговското напрежение между Вашингтон и Пекин доведе до сътресения на фондовите пазари този месец. Водещите индекси в САЩ започнаха борсовата сесия във вторник със спад за месеца от над 3% всеки.
От своя страна цената на петрола се намира на положителна територия. Международният бенчмарк Брент поскъпва с близо процент до 59,25 долара за барел. На свой ред фючърсите върху американския лек суров петрол WTI прибавят към стойността си 1,19% до 54,28 долара за барел.
Златото също поскъпва умерено с 0,31% до 1541,90 долара за барел.
На облигационните пазари доходността по 10-годишните и 30-годишните американски държавни ценни книжа намалява до съответно 1,513% и 1,989%.
Доларовият индекс също отслабва до 97,98 пункта.
*Информацията е актуална към 17:15 ч.