fallback

Новите отчети и изявленията на Драги тласкат американските индекси надолу*

Dow Jones отписва над 100 пункта от стойността си в началото на сесията в четвъртък

17:53 | 25.07.19 г.

Снимка: Ройтерс

Основните американски индекси започват сесията в четвъртък със спад на фона на новата порция корпоративни отчети и изявлението на гуверньора на Европейската централна банка (ЕЦБ) Марио Драги, предава CNBC.

Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average отписва 124,33 пункта от стойността си и достига равнище от 27 145,64 пункта. Широкият измерител S&P 500 също се понижава с 0,35% до равнище от 3008,84 пункта. Технологичният показател Nasdaq Composite отбелязва спад от 0,64% до ниво от 8268,10 пункта.

Книжата на Ford поевтиняват с 6%, след като автомобилният концерн не успя да отговори на очакванията за печалбата си, а прогнозите му за 2019 г. разочароваха инвеститорите. Цената на акциите на Boeing продължава да се понижава, след като гигантът в самолетостроенето обяви вчера огромна загуба за тримесечието. Книжата на компанията поевтиняват с над 3,5%, след като отписаха 3,1% от стойността си в сряда.

Печалбата и приходите на Facebook за второто тримесечие надминаха очакванията на анализаторите. Средният доход от потребител на социалната мрежа, който е ключов показател за компанията, достига 7,05 долара, доста над прогнозите на FactSet за 6,87 долара. Първоначално книжата на компанията поскъпнаха с над 1%, но сега записват понижение от 1,4%.

Цената на акциите на 3М се покачва с 2,7%, след като компанията обяви по-добри от очакванията печалба и приходи за второто тримесечие. Главният изпълнителен директор на 3М Майк Роман заяви, че усилията за управление на разходите на компанията и подобряването на паричните потоци са допринесли за силното тримесечие.

Около една трета от компаниите от S&P 500 са обявили резултатите си за второто тримесечие до момента. От тях 75 на сто са надхвърлили очакванията за печалбата си, сочат данни на FactSet. Alphabet, Amazon, Intel, Starbucks и Mattel ще публикуват докладите си след края на търговията в четвъртък.

Инвеститорите на Wall Street следяха и изявленията на гуверньора на ЕЦБ Марио Драги преди ключовото заседание на Федералния резерв следващата седмица.

Драги заяви, че няма значителен риск от рецесия в региона, а трейдърите изтълкуваха думите му като знак, че предложените стимули няма да са толкова големи, колкото се очакваше.

По-рано през деня ЕЦБ запази непроменени основните си лихвени проценти, като същевременно намекна за нови парични облекчения и понижаване на лихвите.

Федералният резерв трябва да проведе заседание за паричната си политика на 30 и 31 юли, на което се очаква да вземе решение за понижаване на лихвите най-малко с 25 базисни пункта.

На облигационните пазари доходността по 10-годишните и по 30-годишните американски държавни ценни книжа се повишава до съответно 2,084% и 2,613%.

На валутните пазари доларовият индекс, който измерва стойността на щатските пари спрямо кошница от шест основни валути, се понижава с 0,15% до ниво от 97,58 пункта. Еврото поскъпва с 0,29% до ниво от 1,1171 долара, а паундът поевтинява с 0,06% до 1,2473 долара. Спрямо йената доларът поскъпва с 0,25% до 108,44 йени.

На стоковите пазари цените на петрола се повишават на фона на напрежението в Близкия изток и големия спад на запасите от суров петрол в САЩ, но ръстовете бяха ограничени, тъй като слабите данни за промишленото производство в някои западни страни са признак за забавяне на икономическия растеж и за евентуално намаляване на търсенето на гориво.

Фючърсите върху международния бенчмарк Брент, добиван в Северно море, поскъпват с 36 цента до 63,54 долара за барел, след като в сряда поевтиняха с 1% за първи път от четири сесии. Контрактите върху американския лек суров петрол WTI прибавят 31 цента към стойността си до 56,19 долара за барел.

Американските фючърси върху златото поскъпват с 0,2% до 1427 долара за тройунция.

*Информацията е актуална към 17,05 ч. българско време. 

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 23:22 | 29.08.22 г.
fallback