Индексите S&P 500 и Nasdaq Composite достигнаха нови рекордни ръстове в сряда, след като ралито при акциите на производителите на чипове помогна за компенсирането на регулаторните тревоги около групата на Big Tech, съобщава CNBC.
Широкият измерител S&P 500 достигна абсолютния си връх от 3019,56 пункта, прибавяйки близо половин процент. Технологичният бенчмарк Nasdaq Composite пък нарасна с 0,85% до 8321,50 пункта
Не така обаче стоят нещата при индекса на сините чипове Dow Jones Industrial Average, който завърши сесията на червена територия със спад от близо 0,3% до ниво от 27 269,97 пункта на фона на разочароващите корпоративни резултати на Boeing и Caterpillar.
Акциите на американския производител на самолети поевтиняха с над 3%, след като компанията отчете масивни загуби за последното тримесечие. Те се случват на фона на нарастващи разходи заради проблемите около самолетите 737 Max.
Книжата на Caterpillar на свой ред също поевтиняха с близо 4,5% заради по-слабите от очакваното данни за печалбата и приходите на компанията и нарастващите й разходи. Производителят е под натиск заради продължаващия търговски конфликт между САЩ и Китай.
Помраченото настроение заради резултатите на Boeing и Caterpillar беше отчасти компенсирано от силните резултати на UPS и AT&T, чиито книжа поскъпнаха съответно с 8,7% и 3,6%.
„Смесената картина на отчетите и коментарите за икономиката, които чухме от компаниите досега, съвпадат със смесения до известна степен технически фон на пазара в краткосрочен план“, заяви Дан Русо, главен пазарен стратег на Chaikin Analytics. И макар акциите да се търгуват „близо до своите абсолютни върхове, под повърхността има признаци, че биковете все пак биха могли да си поемат въздух“, допълва той.
След края на борсовата сесия се очакват отчетите на Facebook, Ford Motor, PayPal и Tesla.
Инвеститорите на Wall Street запазват във фокуса си и представянето на големите технологични компании като Facebook, Amazon и Alphabet, които са изправени пред нарастващ регулаторен натиск. По-рано в сряда стана ясно, че министерството на правосъдието на САЩ открива процес по широк преглед на антитръстовите правила за това дали доминиращите технологични компании незаконно задушават конкуренцията.
В същото време Facebook се съгласи да плати рекордна глоба от 5 млрд. долара заради злоупотреба с личните данни и ще преструктурира подхода си към опазването им.
На стоковите пазари петролът поевтинява. Цената на американския сорт WTI отписа 1,48% до 55,93 долара за барел. От своя страна фючърсите върху международния бенчмарк Брент се търгуваха с понижение от близо процент до 63,20 долара за барел.
Златото обаче поскъпна с 0,3% до цена от 1425,90 долара за тройунция.
При облигациите доходността върху 10-годишните и 30-годишните американски държавни ценни книжа спада до съответно 2,046% и 2,576%.
Доларовият индекс, който измерва силата на щатските пари спрямо кошница от конкурентни валути, нараства с минималните 0,01% до 97,72 пункта.