Технологичният показател Nasdaq Composite и широкият измерител S&P 500 отбелязват ръст, като изтриха първоначалните загуби, докато инвеститорите смилат новата порция корпоративни отчети, съобщава CNBC.
Nasdaq Composite отбелязва повишение от 0,25% и достига рекорд от 8270,84 пункта. S&P 500 прибавя 0,11% към стойността си до ниво от 3008,97 пункта. Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average обаче отписва 86,98 пункта от стойността си и достига равнище от 27 262,21 пункта.
Книжата на логистичната компания UPS поскъпват с близо 8%, след като тя обяви по-добри от очакванията данни да печалбата и приходите си. Компанията съобщи, че силните й резултати са били стимулирани от по-голямото търсене на услугите й Next Day Air и Ground.
В същото време цената на акциите на AT&T се повишава с 2,6%, след като компанията обяви нетен ръст на телефонните си абонати, който надмина очакванията. Телекомуникационният гигант повиши и прогнозите си за паричните потоци през 2019 г.
Не всички отчети обаче бяха положителни. Книжата на Boeing поевтиняват с 0,8%, след като гигантът в самолетостроенето обяви огромна загуба за предходното тримесечие. Това се случва на фона на увеличаването на разходите, докато самолетите от модела му 737 MAX остават на земята.
Книжата на Caterpillar поевтиняват с 4,5%, след като компанията обяви по-слаби от очакванията печалба и приходи на фона на растящите разходи. Компанията е подложена на натиск, докато американските мита върху китайски стоки остават в сила, а двете страни опитват да постигнат търговско споразумение.
Въпреки смесените резултати от двете компании, които са включени в Dow Jones, сезонът на отчетите започва добре. Около една четвърт от компаниите от S&P 500 са публикували резултатите си за второто тримесечие до момента. От тях 78% са обявили по-добра от очакванията печалба, сочат данни на FactSet.
Facebook, Ford Motor, PayPal и Tesla ще публикуват отчетите си за тримесечието след края на търговията в сряда. Wall Street следи внимателно и технологичните компании, които са подложени на нарастващ регулаторен натиск.
Книжата на Facebook, Amazon и Alphabet поевтиняват, след като министерството на правосъдието обяви широк антитръстов преглед на технологичните гиганти.
Цената на акциите на Facebook се понижава с над 1%, след като Федералната търговска комисия наложи рекордна глоба от 5 млрд. долара на социалната мрежа заради злоупотреба с лични данни.
На облигационните пазари доходността по 10-годишните и по 30-годишните американски държавни ценни книжа се понижава до съответно 2,051% и 2,586%.
На валутните пазари доларовият индекс, който измерва стойността на щатските пари спрямо кошница от шест основни валути, се понижава минимално с 0,06% до 97,64 пункта. Еврото поевтинява с 0,08% до 1,1142 долара, а паундът поскъпва с 0,49% до 1,2498 долара. Спрямо йената щатската валута поевтинява с 0,16% до 108,04 йени за долар.
На стоковите пазари цените на петрола продължават ръстовете си, след като данни на Администрацията за енергийна информация (Energy Information Administration – EIA) показаха спад на наличностите от суров петрол в САЩ.
Фючърсите върху международния бенчмарк Брент, добиван в Северно море, прибавят 61 цента към стойността си и достигат 64,44 долара за барел. Контрактите върху американския лек суров петрол WTI поскъпват с 67 цента до 57,48 долара за барел.
Американските фючърси върху златото поскъпват с 0,4% до 1427,60 долара за тройунция.
*Информацията е актуална към 17,40 ч. българско време.