Основните американски индекси приключиха сесията във вторник с ръст, след като инвеститорите приветстваха силните данни за второто тримесечие на компании като Coca-Cola и United Technologies, съобщава CNBC. Търговията бе повлияна и от новината, че преговорите между САЩ и Китай ще започнат следващата седмица.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average прибави 177,29 пункта към стойността си и достигна 27 349,19 пункта. Широкият измерител S&P 500 се повиши с 0,7% и достигна 3 005,47 пункта. Технологичният показател Nasdaq Composite поскъпна с 0,16% до 8 217 пункта.
Акциите на Caterpillar и Deere се повишиха съответно с 2,1% и 1,9%. Основните индекси нараснаха малко по-рано през деня, тъй като инвеститорите приветстваха силните данни за второто тримесечие на компании като Coca-Cola и United Technologies.
Книжата на Coca-Cola скочиха с повече от 6%, след като компанията обяви печалба и приходи, които надхвърлиха очакванията на анализаторите.
Още една компанията от Dow Jones, United Technologies, обяви по-добри от очакваното резултати за тримесечието, а акциите ѝ се повишиха с 1,5%. Главният изпълнителен директор на компанията Грегъри Хейс заяви, че подразделението й Collins Aerospace се е представило особено добре и се е превърнало в двигател на силните резултати за тримесечието. Компанията също така повиши прогнозите си за цялата година за печалбата и органичния ръст на продажбите.
Biogen също надмина очакванията за печалбата си, с което цената на акциите й нарасна с 5%.
Над 18% от компаниите от S&P 500 са публикували данни за тримесечието през този сезон на отчетите. От тях над 78% са обявили по-добри от очакваното печалби, сочат данни на FactSet. Общата печалба на компаниите е нараснала с 3,6%.
Същевременно фондовите борси в света получават подкрепа от очакванията, че Европейската централна банка (ЕЦБ) и Федералният резерв може скоро да понижат лихвите. Според прогнозите ЕЦБ ще намали лихвите с 10 базисни пункта в четвъртък, а очакванията са американската централна банка да снижи лихвите с 25 базисни пункта в края на месеца.
Фючърсите върху международния бенчмарк Брент, добиван в Северно море, прибавят 67 цента повишение и достигнаха до 63,94 долара за барел във вторник. Контрактите върху американския лек суров петрол WTI поскъпнаха с 1% (64 цента) и достигнаха до 56,77 долара за барел.
Цената на златото тръгна надолу по време на днешната търговия, като стойността се срина с 0,2% до 1423,90 долара за тройунция. За причина може да се посочи очакванията на инвеститорите за по-ясни сигнали за намеренията на Федералния резерв за лихвените проценти.