Основните американски индекси започват сесията разнопосочно, тъй като инвеститорите са притеснени от последните корпоративни отчети, предава CNBC.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average отбелязва спад от 20,10 пункта и достига ниво от 27 199,75 пункта, а книжата на UnitedHealth поевтиняват с 1,5%. Широкият измерител S&P 500 се повишава минимално с 0,02% до 2985,06 пункта, а секторът на комуникационните услуги записва спад. Технологичният показател Nasdaq Composite отписва 0,17% от стойността си и достига ниво от 8170,50 пункта.
Цената на акциите на Netflix се понижава с над 9%, след като гигантът в стрийминга обяви изненадваща загуба на абонати в САЩ, съчетана с по-бавен от очакванията ръст на абонатите в чужбина. Тези данни, които са ключови за Netflix, неутрализираха по-добрата от очакванията печалба на акция за второто тримесечие.
Понижението на индексите доведе до спад при Invesco QQQ Trust ETF с 0,4%. В същото време книжата на IBM поевтиняха в началото на сесията, но впоследствие се възстановиха, след като компанията обяви четвърти пореден спад на приходите. Намаляващите продажби на IT подразделението на IBM неутрализират растежа на облачния й бизнес.
Morgan Stanley обяви по-добри от очакваниото резултати за тримесечието, стимулирани от подразделенията й за управление на богатството и на активи. Книжата на компанията поскъпват с 0,7%.
До момента над 12% от компаниите от S&P 500 са оповестили резултати за тримесечието през този сезон на отчетите. От тях близо 84% са обявили по-добри от очакваните печалби, сочат данни на FactSet.
Основните индекси достигнаха исторически върхове по-рано тази седмица, но не успяха да ги задържат заради опасенията за продължаващия сезон на отчетите и търговското напрежение между САЩ и Китай.
В сряда основните щатски индекси отбелязаха спад за втори пореден ден, след като Wall Street Journal съобщи, че търговските преговори между САЩ и Китай са се провалили заради ограниченията върху китайския телекомуникационен гигант Huawei.
Американският финансов министър Стивън Манучин заяви пред CNBC, че Huawei не е основна тема в преговорите и допълни, че по-късно днес е планиран разговор между търговски представители на САЩ и Китай.
На облигационните пазари доходността по 10-годишните американски държавни ценни книжа остава непроменена на ниво от 2,061%, а тази по 30-годишните облигации нараства минимално с 0,01% до 2,583%.
На валутните пазари доларовият индекс, който измерва стойността на щатските пари спрямо кошница от шест основни валути, се понижава минимално с 0,01% до ниво от 97,21 пункта. Еврото отписва 0,06% от стойността си до 1,1214 долара. Паундът поскъпва с 0,39% до 1,2478 долара. Спрямо йената доларът поевтинява с 0,08% до 107,85 йени.
На стоковите пазари цената на петрола намалява въпреки твърдението на Иран, че е заловил чуждестранен петролен танкер в Персийския залив на фона на нарастващото напрежение между Техеран и Запада заради безопасността на корабоплаването в Ормузкия проток, който е от жизненоважно значение за износа на енергия.
Фючърсите върху международния бенчмарк Брент, добиван в Северно море, поевтиняват с 4 цента до 63,62 долара за барел. Контрактите върху американския лек суров петрол WTI отписват 2 цента от стойността си до 56,73 долара за барел.
Златото поскъпва с минималните 0,03% до 1423,70 долара за тройунция.
*Материалът е актуален към 17,40 ч. българско време.