Индексите на Wall Street затвориха търговията в сряда на червена територия,след като доходността по облигациите се понижи до най-ниското си ниво от повече от година, която бие тревога за евентуално забавяне на икономиката, съобщава CNBC.
Бенчмаркът на сините чипове Dow Jones се понижи с 32,14 пункта. Широкият показател S&P 500 и технологичният Nasdaq се разделиха съответно с 0,46% и 0,63%.
Индексите обаче отвориха сесията с повишения, подкрепени от новината за близо 15-процентния спад на търговския дефицит на САЩ през януари до 51,15 млрд. долара. Това не е само много повече от очакваното, но може и да даде тласък на БВП през това тримесечие.
Здравеопазването, комуналните услуги и технологиите бяха сред най-слабо представящите се сектори, губейки по над половин процент.
Abiomed и Advanced Micro Devices бяха сред най-губещите в рамките на S&P 500, като акциите им поевтиняха с по над 3%.
Книжатана WellCare Health Plans поскъпнаха с 12,3%, след като стана ясно, че компанията ще бъде придобита срещу 15,27 млрд. долара от своя конкурент Centene.
Доходността по десетгодишните американски държавни облигации достигна най-ниското си ниво от 15 декември 2017 г. – 2,386%. Инвеститорите следят отблизо облигационните пазари, след като доходността по десетгодишните ценни книжа се понижи до под тази по тримесечните за първи път от 2007 г. Това е така наречената обърната крива на доходността и се разглежда като ранен индикатор за рецесия.
Обръщането на ситуацията на пазара на облигации дойде след публикуването на серия от по-слаби икономически данни, който предизвика нови опасения за икономическия растеж.
Доходността по облигациите се понижи в сряда, след като Стивън Мур, който се очаква да бъде номиниран за място в Управителния съвет на Федералния резерв, призова централната банка да намали лихвите с половин процент. Мур направи това в интервю за вестник The New York Times.
Във вечерните часове еврото поевтиня с 0,12% спрямо долара до 1,1253 долара.
Междувременно фючърсите върху американския суров петрол WTI поевтиняха с 0,95% до 59,37 долара за барел. Сортът Брент отчете спад в цените си с 0,29% до 67,77 долара за барел.
Златото също губи позиции с 0,50% до 1314,80 долара за тройунция.