fallback

Щатските индекси започват със смесени резултати въпреки оптимизма на инвеститорите*

Индексът Dow продължава своята негативна тенденция от понеделник, разделяйки се с още 100 пункта след старта на сесията

18:12 | 13.11.18 г.

Щатските индекси започват днешната сесия със смесени резултати на фона на възстановяването в стойността на акциите на компаниите от технологичния сектор и заради оптимизма сред инвеститорите по отношение на евентуалното търговско споразумение, което могат да постигнат САЩ и Китай през следващите месеци, съобщава CNBC. 

Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average продължава низходящата тенденция с нов спад от 161,52 пункта, или 0,64%, до 25 225,66 пункта, след като в края на предишната сесия той се раздели с над 600 пункта.

Широкият измерител S&P 500 също отчита понижение от 0,17% до 2721,67 пункта.

Технологичният показател Nasdaq Composite прибавя 0,10% към стойността си, като достига ниво от 7207,92 пункта.

Производителите на микропроцесори Nvidia и Advanced Micro Devices отчитат поскъпване на своите акции съответно с 4,2% и 2,4%.

Печалбите в технологичния сектор следват негативното представяне от понеделник, когато стойността на книжата на Apple се понижи с близо 4 на сто.

сащ

Друга новина във фокуса на инвеститорите е възобновяването на търговските преговори между Вашингтон и Пекин. По-рано през деня The Wall Street Journal съобщи, че американският финансов министър Стивън Манучин и китайският вицепремиер Лю Хъ са подновили преговорите преди срещата между президентите на двете страни Доналд Тръмп и Си Дзинпин по-късно през този месец.

„Основният проблематичен фактор в този пазар остава Китай, така че всяка позитивна новина в тази връзка е добре дошла за акциите“, смята анализаторът Ранди Фредерик от Charles Schwab Corporation.

Акциите на компаниите от енергийния сектор са повлияни от новината за евентуалното включване на Chevron и Exxon Mobile в наддаването за петролодобивната компания Endeavor Energy, която се очаква да бъде оценена на близо 15 млрд. долара. Стойността отразява размера на бизнеса на Endeavor, която притежава права за сондиране на 1331 кв. км, от които само 2% са разработени.

Анализатори смятат, че Exxon Mobil е най-логичният купувач, посочва специалистът заради нейния финансов капацитет и стремежа ѝ да се развива в района на Тексас и Ню Мексико.

На облигационните пазари доходността по 10-годишните американски държавни ценни книжа се понижава до 3,151%, докато тази по 30-годишните облигации отчита спад до 3,365 на сто.

При валутните пазари индексът на долара, който измерва силата на американските пари спрямо кошница от шест конкурентни валути, отмята 0,28% от стойността си, като достига ниво от 97,25 пункта.

Еврото поскъпва спрямо долара с 0,55 на сто до 1,1282 долара, докато британската лира прибавя 1,07% към стойността си, търгувайки се за 1,2991 долара.

Цените на петрола падат рязко във вторник, след като Доналд Тръмп призова членките от Организацията на страните износителки на петрол да запазят сегашната си политика на постепенно увеличаване на производството, което помага за спада в цените. ОПЕК и нейните съюзници обмислят нов кръг от съкращения в предлагането след срива на цените през последните шест месеца.

На петролните пазари фючърсите върху американския лек суров петрол West Texas Intermediate поевтиняват с 3,05 долара, или 5,1%, до 56,88 долара за барел. Цената на международния бенчмарк Брент също отчита спад от 3,42 долара, или 4,9%, до 66,68 долара за барел.

Златото продължава да поевтинява, като се разделя с 0,07% от стойността си до 1202,6 долара за тройунция.

* Информацията е актуална към 17:40 ч.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 14:31 | 20.08.22 г.
fallback