fallback

Wall Street отново е в червената зона*

Доходността на 10-годишните държавни американски облигации продължи да се увеличава до 2,87%

18:17 | 08.02.18 г.
Автор - снимка
Редактор

Акциите, търгувани на Wall Street, отново навлязоха на червена територия в четвъртък, след като добрите отчети и икономическите данни не бяха достатъчни да парират притесненията от повишаването на доходността по американските облигации, пише CNBC.

Индексът на сините чипове Dow Jones се понижи с 0,43% до 24 786,30 пункта, след като по време на предишната сесия отчете най-голямата си дневна волатилност от август 2015 г. S&P 500 губи 0,27% от стойността си до 2674,46 пункта. В сряда при широкия показател волатилността достигна най-големите си нива от февруари 2016 г. Технологичният Nasdaq се придвижва на отрицателна територия с 0,03% до 7049,90 пункта.

В същото време доходността на 10-годишните държавни американски облигации продължи да се увеличава в четвъртък до 2,87%.

„Въпреки че волатилността на пазарите започна да се успокоява, тя остава много висока, което вероятно е белег за продължаващата нервност сред инвеститорите, а това може да остави борсите уязвими за последващи спадове“, смята Крейг Ерлам, старши анализатор в Oanda, цитиран от Ройтерс.

Председателят на Федералния резерв за Далас Робърт Каплан заяви в четвъртък, че централната банка би могла да увеличи три пъти лихвите през тази година и настоящата волатилност на пазара не е достатъчна, за да промени базовия сценарий.

Председателят на Федералния резерв за Минеаполис Нийл Кашкари и Председателят на Фед за Канзас Естер Джордж ще имат публични изяви на различни събития по-късно през деня.

Акциите на Twitter поскъпнаха с 23%, след като компанията обяви първата си тримесечна печалба.

Teva Pharmaceutical отчете понижение в цената на книжата си от 5% на фона на прогноза за по-ниска от очакваното печалба за 2018 г.

Акциите на Tyson Foods прибавиха 2% към стойността си, след като месопреработвателят обяви по-добри от очакваното тримесечни резултати.

Сезонът на корпоративните отчети се оказа изключително силен, след като 78% от компаниите от S&P 500 към сряда са отчели по-добри печалби от предварителните прогнози.

От последните икономически новини пък стана ясно, че седмичните заявления за безработица са достигнали 45-годишно дъно до 221 хил. души. Пазарът на труда в САЩ е близо до пълна заетост, като процентът на безработицата е на най-ниското ниво от 17 години - 4,1%, което започва да оказва допълнителен  натиск за увеличаване на заплатите.

Министерството на труда съобщи миналата седмица, че средната почасова заплата е скочила с 2,9% на годишна база през януари, най-голямото увеличение от юни 2009 г., след като нарасна с 2,7% през декември.

Силният ръст на заплатите поддържа оптимизма сред служителите на Федералния резерв, че инфлацията ще се увеличи тази година спрямо целта от 2%. Американските финансови пазари очакват Федералният резерв да повиши лихвените проценти през март.

*Информацията е актуална към 17:02 часа

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 12:15 | 06.09.22 г.
fallback