fallback

S&P 500 и Nasdaq приключиха сесията на рекордно високи нива

Dow Jones industrial average също отчете ръст от 70 пункта, оставайки на половин процент под рекордния си връх

23:17 | 25.05.17 г. 1

Акциите на американските борси затвориха с повишения в четвъртък, след като инвеститорите от Wall Street запазиха положителните си настроения към плана на Федералния резерв да намали баланса си, съобщава CNBC.

Основният индекс S&P 500 затвори на рекордно високо ниво, като през деня постигна рекорд и по време на търговията. Информационните технологии бяха сред най-добре представилите се сектори, отбелязвайки ръст от 0,8%. Технологичният сектор е водещ тази година, отчитайки повишение от над 19%.

Технологичният Nasdaq composite също отбеляза рекордни върхове както по време на търговията, така и в края на сесията, след като поскъпнаха акциите на Netflix, Alphabet и Facebook. И цената на акциите на Amazon се вдигна, доближавайки се до 1100 долара.

Индексът на сините чипове Dow Jones industrial average също отчете ръст от 70 пункта, оставайки на половин процент под рекордния си връх. UnitedHealth и 3M допринесоха най-много за повишението.

Според протокола от срещата, проведена на 3 май, който бе публикуван в сряда, от Фед подкрепят плана за намаляване на годишния баланс, който към момента възлиза на 4,5 трлн. долара.

Акциите започнаха сесията в четвъртък след петдневна победна серия, заличавайки загубите от разпродаването prez миналата седмица, след като инвеститорите преодоляха негативните новини от Вашингтон.

„Инвеститорите се фокусират върху по-силните финансови отчети и подобряване на основите, а не върху политическия шум“, казва Брент Шуте, главен инвестиционен стратег в Northwestern Mutual Wealth Management. „Сега хората се чудят кое ще е следващото нещо, за което ще се тревожат“.

Wall Street проследи и цените на петрола, след като ОПЕК договори удължаване на сделката за намаляване на добива с девет месеца. Това разочарова някои инвеститори, които се надяваха, че ОПЕК може да намали производството още повече, за да се преодолее глобалното презасищане, което потиска пазарите от почти три години.

Фючърсите върху американския суров петрол за доставките през юли се понижиха след новината, спадайки с почти 5% до 48,90 долара за барел. Фючърсите върху петролa сорт Брент също спаднаха с 2,52 долара, или 4,7%, до 51,44 долара за барел

Мисля, че това е движение, при което новината влияе върху цената“, казва Тамар Еснер, енергиен анализатор в Nasdaq. “Имаше и известна надежда, че намаленията [на добива] щяха да бъдат леко задълбочени“.

На пазара на облигации доходността по 10-годишните държавни ценни книжа спадна до 2,255 процента, а по 2-годишните държавни облигации – до 1,294%.

На валутните пазари индексът на долара спадна с 0,3% до 96,972 пункта спрямо кошница от валути. Щатската валута обаче се повиши с 0,3% до 111,830 йени.

Еврото, което по-рано достигна 1,1168 долара, приключи с 0,2% по-високо до 1,1240 долара, проправяйки си пътя обратно към най-високото си ниво от 6 месеца и половина на стойност 1,1268 долара, постигнато във вторник.

На пазара на суровини фючърсите върху златото се вдигнаха с 3,30 долара до 1256,40 долара.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 08:29 | 12.09.22 г.
fallback