Индексите на американските фондови борси остават без изменение час след отварянето на сесията, като инвеститорите се фокусират върху президентските избори във Франция в неделя, съобщава CNBC.
В индекса на сините чипове Dow Jones Industrial Average компанията за разплащания Visa дава най-силен положителен импулс, а Verizon натежава най-много.
В S&P 500 индустриалните компании се представят най-добре, а най-незадоволително – телекомите.
Технологичният бенчмарк Nasdaq остава също без съществено изменение.
Visa, която е компонент на Dow Jones, отчете по-добри от очакваното резултати и обяви обратно изкупуване на акции клас А на стойност 5 млрд. долара. General Electric, също компонент на Dow, надмина очакванията и за печалбата, и за приходите.
„Инвеститорите изглеждат оптимистични, но има фактори, които тежат на този оптимизъм. Пазарите са загрижени за френските избори“, казва Питър Кардило, главен пазарен икономист във First Standard Financial.
Засега фаворит в проучванията е центристкият и проевропейски настроен Еманюел Макрон. Марин льо Пен, която оглавява крайнодесния Национален фронт, се закани да извади Франция от еврозоната, ако стане президент. Първият тур на изборите е в неделя, а балотажът е на 7 май.
В сферата на макроикономиката продажбите на съществуващи жилища в САЩ се повишават с 4,4% през март до 5,71 млн. единици годишно, което е най-високата стойност от февруари 2007 г.
Петролът поевтинява с близо 1%, като американският лек суров петрол WTI се търгува за 50,36 долара за барел, а европейският бенчмарк Брент – за 52,74 долара за барел.
Златото не записва съществено изменение и цената му е 1 283 долара за тройунция.
Едно евро се обменя за 1,0698 долара, а курсът на йената е 109,09 йени за долар.
10-годишните американски държавни облигации са с доходност 2,225%, а 2-годишните ценни книжа – с доходност 1,184%.
*Данните са актуални към 17:40 часа българско време.