Сесията на Wall Street започва смесено в четвъртък, като инвеститорите следят корпоративните отчети и макроикономическите данни, съобщава CNBC.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се понижава леко, като най-много натежава Intel, а най-голям стимул нагоре идва от Caterpillar.
Широкият измерител S&P 500 също записа лек спад, като технологиите и здравеопазването повеждат четирите сектора, които се търгуват на зелена територия.
Технологичният индекс Nasdaq се повишава с 0,15%.
Броят на американците, подали молби за помощи при безработица миналата седмица, неочаквано се понижи и достигна тримесечно дъно. Подадените документи намаляват с 1000 до сезонно изгладени 253 хил. през седмицата, която приключи на 15 юли.
„Това е първият сигнал, че ръстът на заетостта през юли също ще е стабилен“, казва Дейвид Кели, главен глобален стратег в J.P. Morgan Asset Management. “Икономическият наратив остава същият: икономиката не расте бързо, но достатъчно, за да доведе до затягане на трудовия пазар”, допълва той.
General Motors отчете рекордна печалба през второто тримесечие, която надмина очакванията на пазарите, а акциите на компанията се повишават с над 3%. В сряда Intel обяви, че печалбата на компанията се е свила наполовина. Qualcomm изненада приятно и повиши прогнозата си за бъдещото представяне на фирмата.
Американският лек суров петрол WTI поевтинява с 0,20% до 45,66 долара за барел, а цената на европейския бенчмарк Брент се понижава с 0,02% до 47,16 долара за барел.
Златото поскъпва с 0,18% до 1 321,65 долара за тройунция.
Едно евро се обменя за 1,1012 долара, а един британски паунд – за 1,3203 долара. Курсът на йената е 106,31 йени за долар.
Доходността по 2-годишните държавни облигации расте до 0,727%, а тази по 10-годишните ДЦК – до 1,616%.
*Данните са актуални към 17:20 часа българско време.