Акциите на американските фондови борси се търгуват в тесни граници, като инвеститорите очакват края на заседанието на Фед, който е в сряда. Освен това с наближаването на референдума за еврочленството на Великобритания следващата седмица несигурността на пазарите се засилва, посочва CNBC.
Технологичният индекс Nasdaq за кратко се търгуваше на зелена територия, подпомогнат от 1-процентовото поскъпване в акциите на Apple в сутрешната търговия. Акциите на Yahoo също скочиха с над 2,2%.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се понижава с над 100 пункта, като най-много натежават Home Depot и American Express.
Всички 10 сектора в широкия индекс S&P 500 са на червена територия.
В ранната европейска търговия доходността по 10-годишните германски държавни облигации за пръв път падна под нулата, а тази по британските бенчмаркови ценни книжа достигна рекордно ниско ниво от 1,126%. Японските 10-годишни ДЦК също удариха ново дъно от -0,168%.
Според Питър Буквар, главен пазарен стратег в The Lindsey Group, сривът в доходността на облигациите се дължи на „инерция и спекулации“.
В сферата на макроикономиката продажбите на дребно в САЩ растат над очакванията – с 0,5% на месечна база през май. С изключение на автомобили, бензин, строителни материали и услуги във вкусовата промишленост, ръстът е 0,4%.
Вносните цени нарастват с 1,4%, което е най-голямото повишение от над 4 години, а износните цени се повишават с 1,1% през май. Складовата наличност расте с 0,1% през април.
Доходността по 2-годишните държавни облигации се понижава до 0,7%, а тази по 10-годишните ДЦК е 1,58%.
Едно евро се обменя за 1,124 долара, а курсът на йената е 105,9 йени за долар.
Американският лек суров петрол WTI се търгува с 1,29% спад до 48,25 долара за барел, а европейският бенчмарк Брент поевтинява с 1,51% до 49,59 долара за барел.
Златото поскъпва с 0,11% до 1 288,30 долара за тройунция.
*Данните са актуални към 18:30 часа българско време.