Американските фондови борси приключиха сесията в сряда с понижения на фона на серия от икономически данни, които продължават да сочат умерен ръст в очакване на ключовия доклад за пазара на труда в петък.
Инвеститорите очакват също срещата на Европейската централна банка в четвъртък, по време на която може да бъдат разкрити подробности около програмата за количествени улеснения.
Европейските индекси отбелязаха повишения днес в очакване на срещата на ЕЦБ.
Спадът от сряда е „комбинация от три поредни дни на данни, които не са ужасни, но не са добри, и приближаването на доклада за работните места”, коментира пред CNBC Джей Кинъхан, главен стратег в TD Ameritrade.
S&P 500 се движеше малко под 2 100 пункта, като всички сектори с изключение на здравния регистрираха понижения. Dow Jones Industrial Average изтри над 150 пункта, преди да стопи загубата до около 130 пункта, като повечето сини чипове загубиха от цената си.
Бежовата книга на Фед, представена по-рано днес, демонстрира оптимизъм за растящата икономика в повечето региони в САЩ, като отчита известен натиск от страна на цените на петрола и суровите зимни условия.
„Мисля, че това е дружелюбно изследване, но пазарът не реагира този път”, коментира Питър Кардило, главен икономист в Rockwell Global Capital. „За пазарите това събитие вероятно не оказа влияние.”
По-рано днес данните на Automatic Data Processing разкриха, че най-голямата икономика в света е добавила по-малко от прогнозираните работни места през февруари. Заетостта в частния сектор се е увеличила с 212 000 работни места през февруари след коригираните 250 000 през първия месец на 2015 г.
Според Боб Гавлак, консултант в Strategic Wealth Partners, разпродажбите в сряда са „свръхреакция на факта, че ръстът на трудовия пазар изглежда се е забавил.” Индексите отстъпиха от постиженията от вторник, като Nasdaq остана под психологическата граница от 5 000 пункта.
Доходността по 10-годишните американски ДЦК е близо до 2,12%. Щатският долар се търгува с повишения спрямо основните световни валути, докато еврото поевтиня спрямо долара в навечерието на новините от ЕЦБ.
Брентът се търгуваше на цена от около 60 долара за барел в сряда, след като Саудитска Арабия вдигна официалните си цени за продажба в Азия и САЩ във вторник. През последните седем седмици брентът се възстанови от шестгодишното дъно от около 45 долара за барел.
Данните на американската Администрация за енергийна информация пък разкриха, че седмичните запаси на страната от суров петрол са нараснали с 10,3 млн. барела.
Фючърсите на суровия петрол приключиха търговията с ръст от 2% до 51,53 долара за барел на борсата в Ню Йорк. Фючърсите на златото отбелязаха спад от 3,50 долара до 1 200,90 долара за тройунция.