Основният въпрос, който стои на вниманието на пазарните наблюдатели и участници през предстоящата седмица е ще има ли смелост Федералния резерв да направи изненада. Щатските централни банкери се събират на заседание, на което ще бъде обсъдено бъдещето на 85-милиардната месечна програма за изкупуване на активи.
В понеделник в Обединеното кралство се очакват данните за продажбите на дребно – един от най-важните икономически индикатори.
В САЩ ще бъдат публикувани докладите за промишленото производство и степента на използвания капацитет, както и данните за предстоящите продажби на жилища.
Във вторник в Япония се очакват данни за разходите на домакинствата и продажбите на дребно.
Еврозоната ще представи резултатите от индекса на потребителските настроения на Gfk. Властите в Обединеното кралство пък ще публикува данните за нетното кредитиране на физическите лица.
В САЩ ще бъдат представени данните за продажбите на дребно – правителствената мярка за потребителските разходи, които представляват по-голямата част от общата икономическа активност. Властите в първата по сила икономика в света също така ще публикуват данните за инфлацията на цените на производител, както и доклада за доверието на потребителите.
В сряда Япония ще публикува предварителните данни за промишленото производство.
Германия ще представи официалните данни за промяната в броя на безработните – един от водещите икономически индикатори, както и предварителните данни за инфлацията на потребителските цени.
Испания ще публикува предварителната оценка за растежа на брутния вътрешен продукт (БВП) през третото тримесечие.
Късно през вечерта в сряда Федералният резерв ще обяви решението си за бъдещето на монетарната политика. Краят на заседанието ще бъде последван от пресконференция на председателя на централната банка Бен Бернанке.
В четвъртък Новозеландската централна банка ще обяви решението си за основния лихвен процент, което ще бъде последвано от официална пресконференция.
Австралия ще пусне серия от данни, включително доклади за цените на вноса и кредитирането на частния сектор.
Японската централна банка ще обяви решението си за основния си лихвен процент. Новината ще бъде придружена от официално изявление на централните банкери, което се очаква да съдържа важни прозрения за икономическите перспективи пред страната.
Еврозоната ще публикува предварителните данни за потребителските цени и отделен доклад за безработицата – водещ индикатор за икономическото здраве.
Канада ще представи месечния си доклад за БВП – най-широкият индикатор на икономическата активност. В САЩ пък се очакват данните за началните молби за безработица и доклада за производствената активност в Чикаго.
В последния ден от седмицата Австралия ще публикува данните за инфлацията на цените на производител – водещ индикатор за потребителските цени.
Китай ще представи официалните данни за производствената активност – водещ индикатор за икономическото здраве.
Властите в Обединеното кралство ще публикуват данните за производствената активност. В САЩ пък се очаква доклада за производствената активност на Института за управление на доставките.