fallback

Китай вече не е епицентърът на глобалната пазарна волатилност

Трудно е да се правят пари на този пазар сега, тъй като възможностите за добри сделки са много малко, коментира анализатор

15:17 | 12.04.16 г. 1
Автор - снимка
Създател

Инвеститорите в Китай най-сетне получават възможност да си поемат глътка въздух, пише Bloomberg.

След като турбуленциите през последната година разгневиха мениджърите на фондове по света и подкопаха доверието в контрола на Комунистическата партия над финансовите пазари в страната, измерителите на волатилността на основния борсов индекс и юана паднаха до най-ниското си ниво от ноември.

Въпреки че нарастващата стабилност може да се приеме за победа на властите и като облекчение за международните инвеститори, които се фокусираха върху турбуленциите на японските пазари и предстоящия сезон на отчетите в САЩ, ограничените ценови движения не се пренасят върху подобряване на условията за търговия за местните брокери на фона на подозирана намеса от подкрепени от държавата фондове.

„Трудно е да се правят пари на този пазар сега, тъй като са много малко възможностите за добри сделки“, коментира главният инвестиционен консултант на Jingxi Investment Management Co. Уан Джън. „Държавата също играе по стратегията „купи евтино и продай скъпо“, за да открие ценови пролуки за печалби. Ето защо волатилността е толкова ниска. От фундаментална гледна точка нито икономиката, нито корпоративните печалби са доста впечатляващи, а и не виждаме катализатори.“

Средното движение от под 0,4% при водещия индекс Shanghai Composite през последния месец е далеч от резките спадове миналото лято, когато често имаше дневни флуктуации от над 3%.

Измерителят на 30-дневните ценови изменения върху индекса се понижи до по-малко от половината от нивото, достигнато в средата на февруари, докато 10-дневната историческа волатилност е под тази за японския индекс Topix.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 20:10 | 09.09.22 г.
fallback
Още от Азия виж още