Британският премиер Дейвид Камерън предизвика привържениците на Brexit да признаят "рисковете", до които би довело евентуално излизане на кралството от ЕС в светлината на дебатите по въпроса, които се очаква да приключат през юни с референдум, предава Франс прес.
В статия, поместена днес във в. "Дейли телеграф", Камерън нарича евентуалното напускане на ЕС "хазартната стъпка на века", пише БТА.
Премиерът Дейвид Камерън свика референдума за оставане на Великобритания в рамките на ЕС на 23 юни, след като постигна сделка с европейските лидери. Британският министър-председател води кампания „за“ оставането на страната в ЕС.
"Щом поискаш от онези, които водят кампания за излизане от ЕС, да представят проект на бъдещето на страната извън общността, те стават крайно неясни", отбелязва премиерът. И добавя: "Това, което те предлагат днес, е да скочим в тъмното".
"Не е достатъчно само да твърдиш, че всичко ще бъде наред, щом на карта са заложени работни места и бъдещето на страната ни", подчертава той.
Камерън отхвърля и довода, че Обединеното кралство щяло да запази достъпа си до единния пазар и след като напусне ЕС. "Изобщо не се съмнявам, че ако излезем (от ЕС), ще ни е сигурна само несигурността. Много са рисковете, ако напуснем Европа", посочва Камерън.
Дискусиите "за" и "против" излизането от ЕС са в разгара си, откакто британският премиер получи миналата седмица отстъпки от европейските партньори на Лондон.
Вчера Камерън беше подкрепен единодушно от финансовите шефове на Г-20. На среща в Шанхай те изтъкнаха, че "шокът от евентуално излизане на Обединеното кралство от ЕС", е сред рисковите фактори за възстановяването на икономиката в световен мащаб.
Харизматичният кмет на Лондон - консерваторът Борис Джонсън, повел борба за излизане от ЕС, обвини вчера опонентите си, че "преувеличават рисковете".
"Обединеното кралство може да има много голямо бъдеще - с по-динамична икономика и по-щастливо население", заяви той за в. "Таймс".
преди 8 години Всяко сътресение ще бъде от полза за ЕС, включително и напускането на такава голяма държава. Това ще е повод за бюрократите от Брюксел да преразгледат споразумението и вероятно да го направят по-добро. Освен това е уникален експеримент, който ще наблюдавам с интерес - от 2000 километра разстояние. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Хазартната стъпка на века е "too big to fail" след която никой на никой не вярва, а не излизането на велика британия от ЕС. отговор Сигнализирай за неуместен коментар