Тодоров посочи още, че „средствата от ОП „Развитие на човешките ресурси“ трябва да бъдат насочени в смислени проекти, не да има усвояване, а истинско инвестиране“. За него тази програма не работи, защото са изградени „кухи схеми с ваучерите“ и директно се губят пари.
„Докога ще затягаме коланите?“, попита обаче представителят на "Атака" Димитър Димов. Според него е нужно незабавно повишаване на доходите. Това може да стане когато „се върне икономиката в български ръце“, посочи той. „Когато „Атака“ предложи разваляне на договорите с монополите ЧЕЗ, ЕVN и Енерго-Про, господата от ГЕРБ, от БСП и всички останали партии гласуваха „против“ или „въздържал се“, допълни още той. Димов посочи още, че предишните управляващи не са „докарали“ инвеститори, а колонизатори, които взимат всеки голям проект.
Мерките за борба с безработицата на партията са насочени към промени при даването на обществени поръчки – те ще бъдат изпълнявани само от български фирми, защото те са качествени и имат капацитет да изпълнят проектите. „Ако „Атака“ е на влас,т за шест месеца ще ликвидираме 90% от тази огромна безработица“, заяви още Димов.
И отново за плоския данък
Едно от нещата, за което хвалим тройната коалиция, е именно плоският данък, категоричен беше още Владислав Горанов. Той обясни, че категорично няма да има промени в размера и методиката на прилагането му.
От „България на гражданите“ обаче залагат на намаление на данъците. Веселин Тодоров коментира, че неговата партия ще премахне данъка върху лихвите и ще върне вече взетите средства по него, идвайки на власт. Ще бъде премахнат данък дивидент, но плоският данък няма да бъде променян, допълни още той.
„Предлагаме отпадане на плоския данък и въвеждане на прогресивния, за да има социална справедливост“, заяви още Димов, защото плоският данък не е социален. Той не уточни обаче какви трябва да бъдат конкретните ставки.
От БСП повториха своята теза, че предлагат промени – подоходно облагане с три ставки, което се коментира като „ревизия“ на плоския данък, а не отмяна.
Хасан Адемов заключи, че в условия на криза не трябва да бъдат правени промени в данъчната система.
преди 11 години Забравих да кажа, защо това е социална мярка - ами защото само така ще се раздвижи икономиката и ще стане ефективна. Ще има работа - по поддръжка на инфраструктурата, по поддръжка на имотите и ще има след това и пари за социални плащания. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Да, но пък изкарват цял мандат или почти цял ;) Нужните мерки в момента са няколко и ме съмнява някой да ги наложи, защото няма да изкара и година.Например вдигане на данък сгради и въвеждане на данък върху земеделските земи и горите. И в рамките на няколко години данъкът да достигне 1% от данъчната оценка. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години " защото нямат топки " Това е основната причина над 20 години да е едно и също. Никой неще да е черен пред народа. Обаче са толкова ***, че не осъзнават, че пак са черни на народа с нищоправенето си. Може би освен на черния народ.. :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Дилемата по време на ГРОБ - бе битка между Гномът и Кочът - битка решена по методът "и двете дядо попе." Затова, докато Дянков дереше по осем кожи от работещите и от малкият и среден бизнес, Тотю наливаше колосални суми във фиктивна заетост и в хъхряшки помощи.Ефектът го видяхме и изпитахме на своят гръб - десетки хиляди разорени фирми, стотици хиляди останали без работа. Е, сега когато няма вече или почти няма от кого да се краде - управляващите ще трябва да избират - да задушат държавата с дългове, за да хрантутят електоратът си (лява политика) или да спрат кранчето на хрантутниците, за да запазят фискалната стабилност (дясна политика). И страшното е, че ще изберат пръвото, защото нямат топки за второто. отговор Сигнализирай за неуместен коментар