След като Слави Трифонов се отказа от влизане в предния парламент, по всяка вероятност той няма да бъде кандидат за народен представител. Това мнение изказа бившият председател на Народното събрание и депутат от „Има такъв народ“ Ива Митева в интервю за БНТ.
„И двата парламента - 45 и 46-и, показаха, че ако някой иска промяна, то това е "Има такъв народ. Ако имаше задкулисие, щяхме да направим кабинет“, коментира още Митева. Тя бе категорична, че и в двата парламента, на които бе избрана за председател, никой не ѝ е казвал какви решения да взима и никой не ѝ се е обаждал да ѝ влияе.
„Проблемите са страшно много и трябва да говорим повече за здравеопазване, образование, социални дейности, не само закриването на специализирания съд и прокуратура. Трябва хората да ни покажат какви промени искат, кои са най-важни за тях“, каза още тя.
Митева атакува остро и Татяна Дончева от "Изправи се.БГ! Ние идваме!", с която партията на Трифонов на няколко пъти влезе в конфликт. „Смятам, че човек трябва дълбоко да се срамува за това и няма място в политиката, когато с лека ръка опетнява достойнството на някого“, коментира Митева, имайки предвид вчерашните коментари на Дончева по адрес на ректора на СУ проф. Анастас Герджиков, чиято кандидатура за президент вероятно ще бъде подкрепена от ГЕРБ-СДС.
„Има такъв народ" застана зад Румен Радев, защото се оказа силен мъж, президент, който отстоява позиции и има смелостта на излезе и да се противопостави на всичко, което се случва в България. Хубаво е, че има още кандидати, защото наистина изборите са състезание“, коментира още Митева.
Тя подчерта, че актуализацията на бюджета не е заслуга на бившия финансов министър Асен Василев, а на парламента. „Ще ми се хората да чуват какво им казваме. Не съм съгласна с такова разграничение, Христо Иванов - съдебната реформа, ИБГНИ -социалната политика, а Харвард - икономическата политика“, каза още Митева и категоризира съдебните закони, които бяха внесени в предишния парламент, като не добри. Тя бе категорична, че промени в съдебната система са необходими, но има да се обсъждат много неща, включително дали изобщо ни е необходим главен прокурор, къде е мястото на прокуратурата, кариерните бонуси в системата и т.н.