За големите корпоративни хотели обаче той каза, че са получили пари, които не са били генерирани пряко от съответния бизнес, а от страничните доходи на собствениците. "Те наливат пари и търсят норма на печалба, но започнаха да приемат чуждестранен персонал, който е по-нископлатен", посочи той.
Като безумие в цялата ситуация Драганов определи унищожаването на природата.
Според данни от Института за анализи и оценки в туризма 7,2 милиона ще са пътуващите в периода между май и края на октомври. "От друга страна, около 550 хиляди са българите, които не отидоха в чужбина, и една част от тях се насочиха към родното Черноморие", пресметна той.
Доц. Драганов взе отношение по темата за дигитализацията в туризма, като подчерта, че тя е важна, но "трябва да я има човещината, иначе няма да има туризъм".
"20 години е дълъг период за концесии и "връзва ръцете" на следващите управляващи. Това е предателство спрямо туризма", смята експертът в туризма.
"Работата на министъра на туризма е създаване на политики, които да подобряват икономическата среда и да редуцират корпоративните интереси и създаването на картели, както и наливането на пари в офшорки. Добре е да има равенство между икономическите субекти", подчерта Румен Драганов.
Вижте целия разговор във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.
Всички гости на предаването "Светът е бизнес" вижте тук.