Законодателната дейност на 43-тото Народно събрание е прекалено активна и това причинява нестабилност и непредвидимост – не само политическа, но и за индустрията, а оттам – на социалната среда.
Това е позицията на Българската стопанска камара (БСК) след преглед на дейността на парламента от ситуирането му на 27 октомври 2014 година до 10 март 2015 година. За тези 83 работни дни в деловодството на институцията са внесени 166 законопроекта. От тях 148 касаят бизнеса, посочват от Камарата.
30 законопроекта са свързани с промени в действащото законодателство повече от един път за анализирания период.
Шест са предложенията за промени в Наказателния кодекс, по пет са те за Кодекса на труда, Кодекса за социално осигуряване, Гражданския процесуален кодекс и Закона за данъците върху доходите на физическите лица.
От БСК са изброили и по три проекта за промяна в Закона за енергетиката и Закона за ДДС.
Справката на Камарата показва още, че най-голяма активност като вносители на законодателни промени проявяват от Атака (24 проекта), Министерския съвет (15 проекта), БСП – Лява България (15 проекта) и Реформаторския блок (също 15 проекта).
Без самостоятелни предложения са депутатите от Българския демократичен център (парламентарната група на ББЦ) и АБВ. Депутатите от партията на Георги Първанов обаче са участвали като съвносители в два законопроекта.