fallback

Стандартизацията основна спънка пред предлагащите онлайн видеореклама

Не са налице инструменти, с които клиентите да управляват разходите си по този тип реклама, казват експерти

09:28 | 27.02.09 г.

Стандартизацията остава основно предизвикателство пред онлайн видеоиндустрията в САЩ, стават ясно от среща на експерти от бранша, цитирани от Media Post.

„Най-големите марки търсят известна степен на стандартизация“, обяснява Мат Уосърлауг, изпълнителен директор на онлайн видеомрежата Broadband Enterprise.

„Това, което виждаме с нашите клиенти, е, че просто не са налице инструменти, с които да управляват разходите си по онлайн рекламата“, казва Кристин Уоткинс, изпълнителен директор на Invision.

„При телевизията сме наясно за какво и колко плащаме,“ споделят рекламодателите. Онлайн индустрията от друга страна не разполага с технология, която да позволява това.

Не идва като изненада и това, че Уоткинс е била единственият участник в срещата, която е прогнозирала, че ръстът на онлайн рекламата ще се забави тази година. „Водещите издателства и агенции все още не са направили необходимите инвестиции, казва Уоткинс, визирайки техните инфраструктури за парично измерване на онлайн рекламата.

Изказванията на другите участници не са чак толкова песимистични. „Ще наблюдаваме нови модели тази година, насочени към конвергенция между телевизия и интернет и превръщането на съдържанието в пари, казва Джейни Харпър, финансов директор на Move Networks, компания, която предлага видео стриминг (излъчване на видео онлайн). Въпреки това в заключение Харпър казва, че според него стандартизацията е една от най-големите пречки, пред които са изправени.

Днешният пазар напомня за мрачния период от 2001 г., смята Фредерик Сингър, изпълнителен директор на Grab Networks. „Както тогава, сега ще видим радикално преструктуриране и консолидация“, казва той.

Сингър добавя обаче, че рецесията не е фундаменталната причина за това. „То се дължи по-скоро на продължаващо пренасочване от телевизия към интернет“.

В подкрепа на този аргумент Дъг Стивънсън от Vibrant Media цитира проучване, което показва, че 70% от потребители биха се отказали по-скоро от телевизорите си, отколкото от компютрите си.

Той обаче споменава и за друго проучване, което установява, че само 2% от младите онлайн потребители вярват на рекламодателите. „Трябва да променим подхода си“, добавя Стивънсън в тази връзка.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase. Последна актуализация: 13:48 | 12.09.22 г.
fallback