Като примери в разговори те посочиха медицината, където VR технологиите вече се ползват за лечение на Паркинсон, но също и за лечение на хората с ампутирани крайници.
"В спорта много отбори тренират с VR. Като имат травми, успяват много по-леко да преминат през рехабилитационния процес", каза Ния Йотова, която разказа, че в ежедневната си работа свързва бизнеса от различни вертикали, като ги убеждаваколко е важно да ползват VR технологии в много аспекти.
Според нея обаче повечето хора не са обучени да ползват VR, трудно им да се справят с хардуера.
Футуристичната игра Half-Life е направила най-голямо впечатление на Георги Георгиев в този аспект.
"Oculus Quest пусна функция, която следи движенията на вашите ръце. Това е силен геймчейнджър на масовото възприятие", допълни Йотова.
По думите на Георги Георгиев Facebook Horizon има потенциал.
"VR средата е затворена и контролирана. Потребителят бива следен. Поведенческата информация е ценна и това би било полезно за Facebook", смята Ния Йотова.
Георги Георгиев поясни, че от началото на годината имат разработка по ZenART, която позволява на потребителя с наличния хардуер да посети различни туристически обекти. “Към момента е заснет Белоградчик. Представя се интерактивна среда, която взаимодейства с потребителя и той с нея", разкри експертът и потвърди, че виртуалната разходка продължава на Карибските и гръцки острови, в джунглата в Южна Америка.
Ния Йотова прогнозира, че Virtual Reality Headset са необходими на потребителите, за да разглеждат въпросните локации. “С времето те стават все по-достъпни", заяви тя.
Вижте целия разговор във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.