RSA конференцията се превърна в ключово събитие за всички, които се интересуват от новостите в сферата на киберсигурността. Самото име на конференцията (RSA) идва от криптографската система RSA, чието име се образува от първите букви на тримата учени, които са я изобретили: Rivest – Shamir – Adleman. От Софтуерния университет представят някои от най-интригуващите продукти, които са представени на тазгодишното издание на конференцията:
Cybersecurity Asset Management Platform Ключови свойства: Този продукт ви дава подробен поглед върху всички устройства във вашата мрежа, използвайки определена „разтегателна“ плъгин система, която събира данни от другите инструменти за сигурността и управлението, които вече сте инсталирали, в т.ч. системи за идентичност и заверка (authentication), NAC, firewalls, сканери за уязвимости, SIEM, EDR и други.
beSOURCE Ключови свойства: beSOURCE е статично приложение за тестване на сигурността, което цели да образова разработчиците по отношение на проблеми, които то намира. То работи с няколко програмни езика. Настоящата версия е предназначена за индивидуална работа, но плановете предвиждат корпоративни и cloud версии.
HaXM Ключови свойства: HaXM е симулатор за постоянни заплахи. Тя постоянно атакува вашата мрежа и после докладва какви уязвимости е открила, а за вас остава само да ги отстраните. Може да се използва директно от облак.
Redback Ключови свойства: Redback е инструмент за наблюдение на сигурността, който е предназначен към IoT. Той наблюдава вашите internet-of-things устройства (различни автоматизации в дома и офиса) като изпраща сигнали, ако засече опити за пробив или налични ъпдейти за техния софтуер. Сигналите получавате директно на вашия смартфон.
Kenna Application Risk Module Ключови свойства: Kenna Application Risk Module комбинира информация от статични и динамични тестове на сигурността на приложения. Рисковете се групират по приложения и по уязвимост. Kenna Application Risk Module е част от Kenna Security Platform.
Starlight Ключови свойства: Създателя Aella Data твърди, че системата за засичане на пробивите Starlight е в състояние да открие пробив в рамките на минути, вместо на дни. Нейната мрежова телеметрия й позволява дори да идентифицира дължината на сесията, както и инструментите с които пробива е извършен.